Anti Saarepuu: oleks hea tugev rada olnud, oleks Tammjärv võinud lõpetada 20 parema seas

 (72)
Paarissprindi koosseis selge!
Otepää MK, meeste 15km
Karel TammjärvFoto: Ilmar Saabas

Seefeldis toimuvatel murdmaasuusatamise maailmameistrivõistlustel sai Karel Tammjärv 15+15 km suusavahetusega sõidus parima eestlasena 27. koha.

"Ilm oli soe, mis tegi raja pehmeks," rääkis Delfi Spordile rajaoludest eestlaste juhendaja Anti Saarepuu. "Pehme rada sai klassikapoole peal Tammjärvele saatuslikuks. Oleks olnud hea tugev rada, oleks Tammjärv võinud lõpetada 20 parema seas."

Pühapäeval peetavas paarissprindis Tammjärv starti ei tule, sest taastumiseks jääb liiga vähe aega. Eestit esindavad seega Marko Kilp ja Raido Ränkel. Saarepuu sõnul kavatseb Tammjärv keskenduda kolmapäeval peetavale 15 km klassikasõidule.

Eestlastest oli suusavahetusega sõidus stardis veel kaks meest: Andreas Veerpalu oli eelviimane lõpetaja ning sai 57. koha, Kaarel Kasper Kõrge võeti aga ringiga maha. Saarepuu sõnul võitlesid mõlemad mehed MM-i eel haigusega.

Saarepuu lisas, et meeste 4 x 10 km teatesõidus pole Eesti koondise lõplik koosseis veel selgunud. Otsused tehakse paarissprindi ja 15 km klassikasõidu põhjal.