Anti Saarepuu: ma ei tea, miks Tammjärv ja Veerpalu ei stardi

 (65)
Otepää MK 2017 tavadistants
Eesti suusatajate juhendaja Anti Saarepuu raputas sprinditeate järel endale tuhka pähe.Foto: Hendrik Osula

Täna puhkes suusatamise MMil Seefeldis suur dopinguskandaal. Viimastel andmetel on politsei pidanud kinni üheksa inimest, neist viis sportlast. Väidetavalt on vahistatud austerlased Dominik Baldauf ja Max Hauke, eestlased Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu ning Aleksei Poltoranin, kes on Andrus Veerpalu ja Mati Alaveri hoolealune.

Eesti suusatajate treener Anti Saarepuu ütles, et ei tea, miks Tammjärv ja Veerpalu täna ei stardi.

"Mulle helistas Expresseni ajakirjanik. Karel Tammjärv ei stardi, Andreas Veerpalu samuti. Ma ei tea, miks. Nad tulid meist eraldi suusakeskusesse," sõnas Saarepuu Kanal2-le.

Delfile ja Eesti Päevalehele teadaolevalt elasid Tammjärv ja Andreas Veerpalu ülejäänud Eesti sportlastest eraldi majas.

Juhtum puudutab vaid murdmaasuusatajaid, Eesti kahevõistlejad ei tea juhtunust midagi. Eesti kahevõistluse alajuht Rauno Loit kinnitas Delfile, et Kristjan Ilves ja tema tiim elab murdmaasuusatajatest eraldi ning nende hotellis läbiotsimisi pole toimunud.

„Loen ka ise uudistest, et dopinguskandaaliga on seotud eestlased. Meie kahevõistlejad sellega seotud pole. Norra ajakirjanikud helistasid just äsja, vastasin neile sama,” selgitas Loit.