Andrus Veerpalule jäeti treeneri kutsetunnistus alles, Mati Alaverile mitte

 (64)
Eesti suusatajad Olose laagris
Andrus Veerpalu Kasahstani koondise suuski testimasFoto: Rauno Volmar

Eesti Olümpiakomitee (EOK) treenerite kutsekomisjon otsustas tänasel istungil, et olümpiavõitja Andrus Veerpalu treeneri kutsetunnistus jääb esialgu kehtima. Küll aga võeti kutsetunnistus sportlastele dopinguarsti kontakti vahendanud Mati Alaverilt.

Teatavasti esitas EOK täitevkomitee märtsi alguses EOK treenerite kutsekomisjonile suunise mõlemalt treenerikutse ära võtta. Täna kutsekomisjon seda teemat arutas ja Veerpalu osas negatiivset otsust ei tehtud.

"Oleme natuke rumalas olukorras," sõnas Delfile Toomas Tõnise, kes kuulub komisjoni EOK esindajana. "Keegi ei oma praegu mingit kindlat ülevaadet Andrus Veerpalu seotusest dopinguskandaaliga. Ta ise on vaikinud. Kuna tal lõpeb maikuus nii või naa kutsetunnistuse kehtivus aeg, siis otsustasime esialgu mitte midagi teha. Mati Alaveri osas oli komisjoni otsus samuti üksmeelne. Kuna treeneri kutse standard ütleb, et tuleb järgida ausa mängu reegleid, siis muud valikut lihtsalt polnud."

EOK treenerite kutsekomisjoni kuuluvad lisaks Toomas Tõnise, Jaak Salumets, Kristjan Port, Rein Haljand, Martin Mooses ja Priit Kaasik.