Ametlik kinnitus: Mati Alaver pääses Austria prokuratuuri käest puhta nahaga

 (118)
Mati Alaveri kohtuistung
Mati Alaveri kohtuistungil.Foto: Rauno Volmar

Mitmed Eesti väljaanded teatasid täna, et suusatreener Mati Alaver pääses Austria prokuratuuri uurimisest puhtalt. See asjaolu oli selge juba novembri keskel, kui Alaver Harju maakohtus sportlaste dopinguainete tarvitamisele kallutamise eest tingimisi vangi mõisteti.

Innsbrucki prokuratuurist väideti 14. novembril Eesti Päevalehe järelpärimise peale, et Austrias jätkub suusatajate Karel Tammjärve ja Andreas Veerpaluga seotud uurimine. Teisi eestlasi polnud tol hetkel sellesse kaasatud.

Austria dopingujuurdlust vedav Hansjörg Mayr kinnitas täna ERRi spordiportaalile, et Mati Alaveri isiku suhtes lõpetati Austria prokuratuuri uurimine seoses Eestis jõustunud kohtuotsusega, mis tähendab, et Austrias pole enam millegi üle otsustada.

Harju maakohus teatas eelmisel nädalal, et Alaveri kohtutoimikuga ajakirjandusel tutvuda ei lasta. Seda põhjendati nii toimikus leiduvate delikaatsete isikuandmetega kui ka Austrias toimuva uurimisega.

Esmaspäeval ütles maakohtu pressiesindaja Viivika Siplane ERR-ile, et kohtunik on endiselt arvamusel, et kaitsja taotluse rahuldamine toimik suletuks jätta on põhjendatud.