Alaver: „Karel on praktiliselt ainus.” Kes on need NELI suusatajat, kelle dopingu kasutamisele kallutamises teda süüdistatakse?

 (76)
Eesti suusatajad Olose laagris
Mati Alaver (paremal) on avalikult tunnistanud Karel Tammjärvele ja Algo Kärbile dopinguarsti kontakti andmist. Kas teda süüdistatakse ka Aleksei Poltoranini (keskel) petuteele suunamises? Ja milline on Andrus Veerpalu (vasakul) roll?Foto: Rauno Volmar

Tänane teade, et prokuratuur saatis kohtusse kokkuleppemenetluses kriminaalasja, milles süüdistatakse suusatreenerit Mati Alaveri dopingu tarvitamisele kallutamises, kätkeb endas suhteliselt vähe uut infot. Üks kõige olulisem detail on väidetavalt dopinguteele kallutatud sportlaste arv – neli.

Kes on need neli suusatajat, kelle keelatud teele kallutamises Alaveri süüdistatakse? Avalikult ei ole seda veel välja öelda, võime vaid oletada.

Meenutame Alaveri ainukest pikemat intervjuud, mille ta andis Seefeldi dopinguskandaali lahvatamise järel ETV-le.

Anu Säärits: „Kui paljudele sportlastele te selliseid kontakte olete jaganud, kas Karel Tammjärv on ainus?”

Alaver: „Karel on praktiliselt ainus.”

Säärits: „Miks me peaksime seda uskuma?”

Alaver: „Ega ma ei saagi seda kuidagi... see on kõik sinu sisemise tunde küsimus.”

Mõned päevad hiljem tunnistas veredopingu kasutamise üles ka Algo Kärp, Alaver möönis Õhtulehe veergudel, et ka Kärbile jagas kurikuulsa doktor Mark Schmidti kontakti tema.

Seotud lood:

Siiani on avalikult Seefeldi skandaaliga seotud kolm Eesti suusatajat: Tammjärv, Kärp ja Andreas Veerpalu. Kes võiks olla neljas suusataja, kelle kallutamises Alaveri süüdistatakse? Kas samuti vahele võetud kasahh Aleksei Poltoranin – mis tundub asjaolusid arvestades kõige loogilisem – või hoopis veel keegi eestlastest? Alaver ja prokuratuur võiksid selles küsimuses selguse majja tuua, sest praegu langeb kahtlusevari ilmselt täiesti põhjendamatult kõigile Eesti suusatajatele, kes on Alaveri juhendamisel treeninud.

ETV-le antud intervjuus eitas Alaver selgelt nii Veerpalule kui ka Poltoraninile dopingu soovitamist. Samas ei küsinud Säärits, kas Alaver vahendas kontakti.

Alaver ise ei soostunud täna Eesti Päevalehele ja Delfile asjaolusid ja süüdistuse sisu kommenteerima.