Võimas! 21-aastane üllatusmees võitis Nelja hüppemäe turnee, vanameister jäi taas ilma

 (8)
21-aastane Thomas Diethart
21-aastane Thomas DiethartFoto: Kerstin Joensson, AP

21-aastane austerlane Thomas Diethart, kes MK-sarjas alles teist aastat kaasa tegemas, võttis kodupubliku ees Bischofshofenis kindla võidu ning tagas sellega ka Nelja hüppemäe turnee võidu!

Noormees, kellest kuu aega tagasi vaid vähesed suusahüppe sõbrad kuulnud, tuli viimasele hüppemäele liidrina ning ei jätnud midagi juhuse hooleks.

Diethart hüppas suurel mäel 138,5 ja 140 meetrit ning teenis 296,5 punkti. Teise koha teenis sloveen Peter Prevc, kes hüppas teises voorus 138,5 meetrit ja teenis kokkuvõttes 294,8 punkti.

Suur võitlus käis kahe vanameistri Thomas Morgensterni ja Simon Ammanni vahel. Ülskokkuvõttes tuli neljakordne olümpiavõitja Ammann Bischofshofenisse kuuepunktilise eduga.

Morgenstern hüppas teises voorus aga päeva pikima tulemuse 142 meetrit ning võttis kokkuvõttes Ammannilt (hüpped 137,5m ja 137m) Austrias poodiumikoha ning lükkas turnee kokkuvõttes konkurendi kolmandaks.

Ammann pole jätkuvalt karjääri jooksul kordagi turneed võitnud. Morgensternil on kirjas võit 2011. aastast. Viimased kaks hooaega turneel võidutsenud austerlane Gregor Schlierenzauer jäi kodupubliku ees alles 18. kohale.

Seotud lood:

Turnee lõppseis:
Thomas Diethart (AUS) - 1012,6 punkti
Thomas Morgenstern (AUS) - 994,3
Simon Ammann (SUI) - 992,4

Selleaastased võitjad:
Oberstdorf - Simon Ammann
Garmisch - Partenkirchen - Thomas Diethart
Innsbruck - Anssi Koivuranta
Bischofshofen - Thomas Diethart