Viiekordne maailmameister teeb uue paarilisega debüüdi Tallinnas

 (3)
Savtšenko ja Szolkowy
Savtšenko ja SzolkowyAFP

Viimaste aastate üks edukamaid paarissõitjaid, Saksamaad esindav Aljona Savtšenko teeb koos enda uue paarilise, prantslase Bruno Massot’ga järgmisel nädalal Tallinnas peetaval rahvusvahelisel uisuvõistlusel Tallinn Trophy debüüdi.

31-aastane Savenko uisutas alates 2003. aastast koos Robin Szolkowyga Saksamaa eest, koos võideti maailmameistrivõistlustelt viis kuldmedalit, kaks hõbedat ja pronksi, olümpiamängudelt kaks pronksi ning Euroopa meistrivõistlustelt neli kuldmedalit ja kolm hõbedat, kirjutab ERR Sport. 2014. aasta maailmameistrivõistluste järel otsustas Szolkowy karjääri lõpetada, kuid Savtšenko soovis jätkata ja sama aasta märtsis teatas ta, et tema uueks partneriks saab prantslane Bruno Massot.

Enam kui 18 kuud enda esimest võistlust oodanud Savtšenko ja Massot valisid debüütvõistluseks järgmisel nädalal Tallinnas peetava Tallinn Trophy, mis tänavusest hooajast kuulub ISU Challengeri sarja ning seetõttu on võistlustules ka täiskasvanud.

„Vastab tõele, Savtšenko teeb uue partneriga esimese võistluse Tallinnas,” kinnitas Margus Hernits, lisades, et kokku on Tallinn Trophyl võistlemas üle 500 uisutaja.