VIDEO | 16-aastane venelanna parandas võimsalt iluuisutamise maailmarekordit

 (1)
Aljona Kostornaja
Aljona Kostornaja Foto: JUNKO KIMURA-MATSUMOTO, AFP/Scanpix

Iluuisutamise GP-sarja hooaja viimasel etapil Jaapanis Sapporos parandati avapäeval maailma tipptulemusi nii naiste üksiksõidus, paarissõidus kui ka jäätantsus.

Naiste üksiksõidus teenis esimest hooaega täiskasvanute seas võistlev 16-aastane venelanna Aljona Kostornaja lühikava eest kohtunikelt 85,04 punkti, mis on uus maailmarekord, kirjutab ERR Sport. Senine tippmark 83,97 oli jaapanlanna Rika Kihira nimel.

17-aastane Kihira lõpetas kodusel GP-etapil Kostornaja järel teisena, teenides 79,89 punkti ning kolmas oli ameeriklanna Karen Chen 67,21 punktiga.

Valitsev olümpiavõitja, venelanna Alina Zagitova on enda kohta võrdlemisi tagasihoidliku punktisumma ehk 66,84 punkti juures neljas.

Paarissõidus uisutasid parima lühikava hiinlased Sui Wenjing ja Han Cong, teenides 81,27 punkti ja saades enda nimele ka lühikava maailmarekordi.

Jäätantsus parandasid prantslased Gabriella Papadakis ja Guillaume Cizeron enda nimel olevat rütmitantsu maailma tippmarki, jõudes uude kümnesse – kohtunikud hindasid nende kava 90,03 punktiga.