Venemaa maksis ühe olümpiamedali eest kolm korda rohkem kui Eesti

 (6)
Vancouveri taliolümpia medalid
Reuters/Scanpix

Kuna Eesti Olümpiakomitee (EOK) kulutas viimase nelja aasta jooksul spordialaliitude olümpia-ettevalmistustoetusteks 27 miljonit krooni, võib just seda summat pidada Vancouverist võidetud ühe hõbemedali hinnaks. Venemaal kulus samal ajal 15 medali võitmiseks kokku 1,33 miljardit krooni.

Seega oli Venemaa koondise ühe medali hinnaks 89 miljonit krooni ehk umbes kolm korda rohkem Eestil.

"Me kulutasime 2006-2009. aastal olümpiaettevalmistuseks 3,5 miljardit rubla (1,33 miljardit krooni). See raha eraldati spordile vaid riigieelarvest, lisaks olid veel muud vahendid," kinnitas Venemaa peaminister Vladimir Putin, teatab INTERFAX. "Tahan rõhutada, et see summa oli viis korda suurem kui Torino olümpiaks valmistudes."

Putini sõnul tahab ta järgnevalt saada põhjaliku ülevaate, kuidas täpselt Vancouveri olümpiaks planeeritud summasid kulutati. "Vahest ei läinud kõik rahad sinna, kuhu nad oleksid pidanud minema, vaid hoopis sinna, kuhu taheti, et need läheks. See tuleb üle kontrollida," lisas Putin.

Eestile tõi Vancouverist hõbemedali Kristina Šmigun-Vähi. Venemaa võitis lõppenud taliolümpialt 3 kulda, 5 hõbedat ja 7 pronksi.