Venelannast olümpiavõitja jahmatav avaldus: eiran karantiini, minuga ei juhtu midagi

 (107)
Venelannast olümpiavõitja jahmatav avaldus: eiran karantiini, minuga ei juhtu midagi
Anfissa Reztsova.Foto: beautifulrus.com

Venemaa endine talisporditäht Anfissa Reztsova teatas, et tema võimude soovitusi koroonaviiruse ennetamise osas kuulda ei võta.

"Karantiin? Ma eiran seda. Käin endiselt tuttvatel külas. Mis minuga ikka juhtuda saab? Kõnnin sugulastega metsas, meie ümber on puhas loodus. Pealegi me ei tea, kas mask üldse aitab või mitte. Parem on elada nii nagu varem. Peamine, et aju sassi ei läheks," rääkis kolmekordne laske- ja murdmaasuusatamise olümpiavõitja portaalile Sports.ru.

"Juba räägitakse, et rikkumisi hakatakse karistama. Saan aru, et turvalisus on tähtis, aga kus on konkreetne seadus? Inimesi hakati kritiseerima, et nad lähevad tuttavate juurde grillima. Huvitav, kas varsti keelatakse meil hingata? Mulle tundub, et keegi tahab lihtsalt rohkem keelde rakendada," lisas ta.

Venemaal peatati eile toitlustusasutuste tegevus, välja arvatud juhul, kui toitu toimetatakse koju. Lisaks kuulutas president Vladimir Putin kuulutas oma üleeilses telepöördumises järgmise nädala töövabaks. Kui hädavajalikud käigud välja jätta, ei sooviatata elanikel kodust välja minna.

Venemaal on ametlikult tuvastatud 1534 koroonaviiruse juhtumit, surnuid on 8.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!