Vancouveri taliolümpia tulemused

 (19)
Vancouveri 2010. aasta taliolümpia logo
AFP

Vancouveri taliolümpiamängude kõikide medalialade esikolmikud ja eestlaste tulemused võistluspäevade kaupa.

16. päev:

Meeste jäähoki:

1. Kanada
2. USA
3. Soome

Murdmaasuusatamine, meeste 50km (kl) ühisstardist:

1. Petter Northug (Norra)
2. Axel Teichmann (Saksamaa) +0,3
3. Johan Olsson (Rootsi) +1,0
...
6. Andrus Veerpalu (Eesti) +6,1
30. Jaak Mae (Eesti) +5.05
34. Aivar Rehemaa (Eesti) +5.22
41. Algo Kärp (Eesti) +8.14

15. päev:

Murdmaasuusatamine, naiste 30 km (kl) ühisstardist:

1. Justyna Kowalczyk (Poola)
2. Marit Björgen (Norra) +0,3
3. Aino-Kaisa Saarinen (Soome) +1.05
...
28. Kristina Šmigun-Vähi (Eesti) +4.53
42. Tatjana Mannima (Eesti) +10.17

Bobikelgutamine, meeste neljabobi:

1. USA
2. Saksamaa
3. Kanada

Mäesuusatamine, meeste slaalom:

1. Giuliano Razzoli (Itaalia)
2. Ivica Kostelic (Horvaatia) +0,16
3. Andre Myhrer (Rootsi) +0,44

Lumelauasõit, meeste slaalom:

1. Jasey Jay Anderson (Kanada)
2. Benjamin Karl (Austria)
3. Mathieu Bozzetto (Prantsusmaa)

Kiiruisutamine, meeste võistkonnavõistlus:

1. Kanada
2. USA
3. Holland

Kiiruisutamine, naiste võistkonnavõistlus:

1. Saksamaa
2. Jaapan
3. Poola

Curling, mehed:

1. Kanada
2. Norra
3. Šveits

14. päev:

Laskesuusatamine, meeste 4x7,5km:

1. Norra (Halvard Hanevold, Tarjei Boe, Emil-Hegle Svendsen, Ole-Einar Björndalen) 1.21.38,1
2. Austria (Simon Eder, Deniel Mesotitsch, Dominik Landertinger, Christoph Sumann) +38,6
3. Venemaa (Ivan Tšerezov, Anton Šipulin, Maksim Tšudov, Jevgeni Ustjugov) +38,8
...
14. Eesti (Priit Viks, Kauri Kõiv, Indrek Tobreluts, Roland Lessing) +6.38,4

Mäesuusatamine, naiste slaalom:

1. Maria Riesch (Saksamaa)
2. Marlies Schild (Austria) +0,43
3. Sarka Zahrobska (Tšehhi) +1,01
...
42. Tiiu Nurmberg (Eesti) +15,10

Lumelauasõit, naiste slaalom:

1. Nicolien Sauerbreij (Holland)
2. Jekaterina Iljuhhina (Venemaa)
3. Marion Kreiner (Austria)

Lühirajauisutamine, meeste 500 m:

1. Charles Hamelin (Kanada) 40,770
2. Si-Bak Sung (Lõuna-Korea) 40,821
3. Francois-Louis Tremblay (Kanada) 41,326

Lühirajauisutamine, naiste 1000 m:

1. Meng Wang (Hiina) 1.29,213
2. Katherine Reutter (USA) 1.29,324
3. Seung-Hi Park (Lõuna-Korea) 1.29,379

Lühirajauisutamine, meeste 5000 m teatesõit:

1. Kanada 6.43,610
2. Lõuna-Korea 6.43,845
3. USA 6.44,498

Curling, naised:

1. Rootsi
2. Kanada
3. Hiina

13. päev:

Mäesuusatamine, naiste suurslaalom:

1. Viktoria Rebensburg (Saksamaa) 2.27,11
2. Tina Maze (Sloveenia) +0,14
3. Elisabeth Görgl (Austria) +0,14

Murdmaasuusatamine, naiste 4x5 km teatesõit:

1. Norra (Skofterud, Johaug, Steira, Björgen) 55.19,5
2. Saksamaa (Zeller, Sachenbacher-Stehle, Gössner, Nystad) +24,6
3. Soome (Muranen, Kuitunen, Roponen, Saarinen) +30,4

Kahevõistlus, suur mägi:

1. Bill Demong (USA)
2. Johnny Spillane (USA) +4,0
3. Bernhard Gruber (Austria) +10,8

Jäähoki, naised:

1. Kanada
2. USA
3. Soome

Iluuisutamine, naiste üksiksõit:

1. Yu-Na Kim (Lõuna-Korea) 228,56
2. Mao Asada (Jaapan) 205,50
3. Joannie Rochette (Kanada) 202,64

Vigursuusatamine, meeste hüpped:

1. Aleksei Grišin (Valgevene)
2. Jeret Peterson (USA)
3. Zhongqing Liu (Hiina)

12. päev:

Kiiruisutamine, naiste 5000m:

1. Martina Sablikova (CZE) 6.50,91
2. Stephanie Beckert (GER) 6.51,39
3. Clara Hughes (CAN) 6.55,73

Murdmaasuusatamine, meeste 4x10 km:

1. Rootsi 1:45.05,4
2. Norra +15,9
3. Tšehhi +16,5
..
14. Eesti (Algo Kärp, Jaak Mae, Aivar Rehemaa, Kaspar Kokk) +6.35,8

Bobikelgutamine, naised:

1. Kaillie Humphries/Heather Moyse (Kanada)
2. Helen Upperton/Shelley-Ann Brown (Kanada) +0,85
3. Erin Pac/Elana Meyers (USA) +1,12

Vigursuustatamine, naiste hüpped:

1. Lydia Lassila (Austraalia)
2. Nina Li (Hiina)
3. Xinxin Guo (Hiina)

Lühirajauisutamine, naiste 3000 m teade:

1. Hiina 4.06,610 MR
2. Kanada
3. USA

11. päev:

Laskesuusatamine, naiste 4x6 km teatesõit:

1. Venemaa (Sleptsova, Bogali-Titovets, Medvedtseva, Zaitseva) 1:09.36,3
2. Prantsusmaa (Brunet, Becaert, Dorin, Bailly) +32,8
3. Saksamaa (Wilhelm, Hauswald, Beck, Henkel) +37,1
...
18. Eesti (Lehtla, Saue, Hanni, Viigipuu) +8.19,2

Mäesuusatamine, meeste suurslaalom:

1. Carlo Janka (Šveits) 2.37,83
2. Kjetil Jansrud (Norra) +0,39
3. Aksel Lund Svindal (Norra) +0,61
...
66. Deyvid Oprja +22,95

Kiiruisutamine, meeste 10 000 m:

1. Seung-Hoon Lee (Lõuna-Korea) 12.58,55 OR
2. Ivan Skobrev (Venemaa) +3,52
3. Bob de Jong (Holland) +8,18

Kahevõistlus, meeskonnavõistlus:

1. Austria (Gruber, Kreiner, Gottwald, Stecher)
2. USA (Camerota, Lodwick, Spillane, Demong) +5,2
3. Saksamaa (Rydzek, Edelmann, Frenzel, Kircheisen) +19,5

Vigursuusatamine, naiste skicross:

1. Ashleigh McIvor (Kanada)
2. Hedda Berntsen (Norra)
3. Marion Josserand (Prantsusmaa)

10. päev:

Suusahüpped, meeskonnavõistlus:

1. Austria (Loitzl, Morgenstern, Kofler, Schlierenzauer) 1107,9 punkti
2. Saksamaa (Neumayer, Wank, Schmitt, Uhrmann) 1035,8
3. Norra (Bardal, Hilde, Jacobsen, Evensen) 1030,3

Murdmaasuusatamine, naiste teatesprint:

1. Saksamaa (Evi Sachenbacher-Stehle, Claudi Nystad)
2. Rootsi (Charlotte Kalla, Anna Haag) +0,6
3. Venemaa (Natalja Korosteljova, Irina Hazova) +4,0

Murdmaasuusatamine, meeste teatesprint:

1. Norra (Oystein Pettersen, Petter Northug)
2. Saksamaa (Tim Tscharnke, Axel Teichmann) +1,3
3. Venemaa (Nikolai Morilov, Aleksei Petuhhov) +1,5

Iluuisutamine, jäätants:

1. Tessa Virtue/Scott Moir (Kanada)
2. Meryl Davis/Charlie White (USA)
3. Oksana Domnina/Maksim Šabalin (Venemaa)

9. päev:

Laskesuusatamine, meeste 15 km ühisstart:

1. Jevgeni Ustjugov (Venemaa) 35.35,7 (0)
2. Martin Fourcade (Prantsusmaa) +10,5 (3)
3. Pavol Hurajt (Slovakkia) +16,6 (0)

Laskesuusatamine, naiste 12,5 km ühisstart:

1. Magdalena Neuner (Saksamaa) 35.19,6 (2)
2. Olga Zaitseva (Venemaa) +5,5 (1)
3. Simone Hauswald (Saksamaa) +7,3 (2)

Mäesuusatamine, meeste alpi kahevõistlus:

1. Bode Miller (USA) 2.44,92
2. Ivica Kostelic (Horvaatia) +0,33
3. Silvan Zurbriggen (Šveits) +0,40

Vigursuusatamine, meeste suusakross:

1. Michael Schmid (Šveits)
2. Andreas Matt (Austria)
3. Audun Grönvold (Norra)

Kiiruisutamine, naiste 1500m:

1. Ireen Wüst (Holland) 1.56,89
2. Kristina Groves (Kanada) +0,25
3. Martina Sablikova (Tšehhimaa) +1,07

Bobikelgutamine, meeste kahebobi:

1. Andre Lange, Kevin Kuske (Saksamaa)
2. Thomas Florschuetz, Richard Adjei (Saksamaa)
3. Aleksandr Zubkov, Aleksei Vojevoda (Venemaa)

8. päev:

Kiiruisutamine, meeste 1500m:

1. Mark Tuitert (NED) 1.45,57
2. Shani Davis (USA) 1.46,10
3. Havard Bokko (NOR) 1.46,13

Lühirajauisutamine, naiste 1500m:

1. Yang Zhou (CHN) 2.16,993
2. Lee Eun-Byu (KOR) 2.17,849
3. Park Seung Hi (KOR) 2.17,927

Lühirajauisutamine, meeste 1000m:

1. Lee Jung-Su (KOR) 1.23,747
2. Lee Ho-Suk (KOR) 1.24,801
3. Apolo Anton Ohno (USA) 1.24,128

Mäesuusatamine, naiste ülisuurslaalom:

1. Andrea Fischbacher (Austria) 1.20,14
2. Tina Maze (Sloveenia) +0,49
3. Lindsey Vonn (USA) +0,74

Suusahüpped, suur mägi:

1. Simon Ammann (Šveits) 283,6 punkti
2. Adam Malysz (Poola) 269,4
3. Gregor Schlierenzauer (Austria) 262,2

Murdmaasuusatamine, meeste 15+15 km suusavahetusega sõit:

1. Marcus Hellner (Rootsi) 1:15.11,4
2. Tobias Angerer (Saksamaa) +2,1
3. Johan Olsson (Rootsi) +2,8
...
37. Aivar Rehemaa +6.04,4
42. Kaspar Kokk +7.28,9
46. Karel Tammjärv +7.51,5

7. päev:

Mäesuusatamine, meeste super G:

1. Aksel Lund Svindal (Norra) 1.30,34
2. Bode Miller (USA) +0,28
3. Andrew Weibrecht (USA) +0,31

Murdmaasuusatamine, naiste 7,5+7,5 km suusavahetusega sõit:

1. Marit Björgen (Norra) 39.58,1
2. Anna Haag (Rootsi) +8,9
3. Justyna Kowalczyk (Poola) +9,3

44. Tatjana Mannima +4.26,1
Kristina Šmigun-Vähi katkestas
Kaija Udras katkestas

Skeleton, mehed:

1. Jon Montgomery (Kanada)
2. Martins Dukurs (Läti) +0,07
3. Aleksander Tretjakov (Venemaa) +1,02

Skeleton, naised:

1. Amy Williams (Suurbritannia)
2. Kerstin Szymkowiak (Saksamaa) +0,56
3. Anja Huber (Saksamaa) +0,72

6. päev:

Laskesuusatamine, naiste 15 km:

1. Tora Berger (Norra) 40.52,8 (1)
2. Jelena Hrustaljova (Kasahstan) +20,7 (0)
3. Darja Domratšova (Valgevene) +28,2 (1)
...
42. Eveli Saue +4.35,1 (2)
45. Kadri Lehtla +4.50,2 (2)

Laskesuusatamine, meeste 20 km:

1. Emil Hegle Svendsen (Norra) 48.22,5 (1)
2. Sergei Novikov (Valgevene) +9,5 (0)
3. Ole Einar Björndalen (Norra) +9,5 (2)
...
20. Priit Viks +3.15,6 (1)
44. Kauri Kõiv +4.59,9 (3)
65. Roland Lessing +7.07,3 (5)
81. Martten Kaldvee +9.34,2 (6)

Mäesuusatamine, naiste alpi kahevõistlus:

1. Maria Riesch (Saksamaa) 2.09,14
2. Julia Mancuso (USA) +0,94
3. Anja Pärson (Rootsi) +1,05

Kiiruisutamine, naiste 1000 meetrit:

1. Christine Nesbitt (Kanada) 1.16,56
2. Annette Gerritsen (Holland) 1.16,58
3. Laurine van Riessen (Holland) 1.16,72

Iluuisutamine, meeste üksiksõit:

1. Evan Lysacek (USA) 257,67 punkti
2. Jevgeni Pljuštšenko (Venemaa) 256,36
3. Daisuke Takahashi (Jaapan) 247,23

Lumelauasõit, naiste rennisõit:

1. Torah Bright (Austraalia)
2. Hannah Teter (USA)
3. Kelly Clark (USA)

5. päev:

Murdmaasuusatamine, naiste klassikasprint:

1. Marit Björgen (Norra)
2. Justyna Kowalczyk (Poola)
3. Petra Majdic (Sloveenia)
...
31. Kaija Udras
37. Triin Ojaste

Murdmaasuusatamine, meeste klassikasprint:

1. Nikita Krjukov (Venemaa)
2. Aleksander Panžinski (Venemaa)
3. Petter Northug (Norra)
...
14. Peeter Kümmel          
27. Timo Simonlatser       
42. Anti Saarepuu          
59. Kein EinasteLumelauasõit, meeste rennisõit:

1. Shaun White (USA) 48,4 punkti
2. Peetu Piiroinen (Soome) 45,0
3. Scott Lago (USA) 42,8

Kelgutamine, meeste kahekelk:

1. Wolfgang ja Andreas Linger (Austria)
2. Andris ja Juris Sics (Läti)
3. Patric Leitner ja Alexander Resch (Saksamaa)

Mäesuusatamine, naiste kiirlaskumine:

1. Lindsey Vonn (USA) 1.44,19
2. Julia Mancuso (USA)+0,56
3. Elisabeth Görgl (AUT) +1,46

Kiiruisutamine, meeste 1000m:

1. Shani Davis (USA) 1.08,94
2. Tae-Bum Mo (KOR) 1.09,12
3. Chad Hedrick (USA) 1.09,32

Lühirajauisutamine, naiste 500m:

1. Meng Wang (CHN) 42,985
2. Marianne St-Gelais (CAN) 43,241
3. Arianna Fontana (ITA) 43,804

4. päev:

Laskesuusatamine, naiste 10km jälitussõit:

1. Magdalena Neuner (Saksamaa)
2. Anastazia Kuzmina (Slovakkia) +12,3 sekundit
3. Marie Laure Brunet (Prantsusmaa) +28,3
...
Eveli Saue püüti ringiga kinni ja võeti rajalt maha.

Laskesuusatamine, meeste 12,5 km jälitussõit

1. Björn Ferry (Rootsi)
2. Christoph Sumann (Austria) +16,6 sekundit
3. Vincent Jay (Prantsusmaa) +28,2
...
48. Indrek Tobreluts (Eesti) +3.50
50. Kauri Kõiv (Eesti) +4.07

Lumelauasõit, naiste lumelauakross:

1. Maelle Ricker (Kanada)
2. Deborah Anthoniozi (Prantsusmaa)
3. Olivia Nobsi (Šveits)

Kiiruisutamine, naised 500m:

1. Sang-Hwa Lee (Lõuna-Korea) 76,09
2. Jenny Wolf (Saksamaa) +0,05
3. Beixing Wang (Hiina) +0,54

Naiste ühekelk:

1. Tatjana Hüfner (Saksamaa)
2. Nina Reithmayer (Austria) +0,490
3. Natalie Geisenberger (Saksamaa) +0,577

3. päev:

Murdmaasuusatamine, naiste 10 km (v)

1. Charlotte Kalla (Rootsi)
2. Kristina Šmigun-Vähi (Eesti) +6,6 sekundit
3. Marit Björgen (Norra) +15,9
...
58. Tatjana Mannima (Eesti) +3.14

Mäesuusatamine, meeste kiirlaskumine:

1. Didier Defago (Šveits)
2. Aksel Lund Svindal (Norra) +0,07 sekundit
3. Bode Miller (USA) +0,09

Murdmaasuusatamine, meeste 15km (v):

1. Dario Cologna (Šveits)
2. Pietro Piller Cottrer (Itaalia) +24,6 sekundit
3. Lukas Bauer (Tšehhi) +35,7
...
51. Aivar Rehemaa (Eesti) +2.37
67. Karel Tammjärv (Eesti) +4.02

Lumelauasõit, meeste lumelauakross:

1. Seth Wescott (USA)
2. Mike Robertson (Kanada)
3. Tony Ramoin (Prantsusmaa)

Kiiruisutamine, mehed 500m:

1. Tae-Bum Mo (Lõuna-Korea) 69,82
2. Keiichiro Nagashima (Jaapan) +0,16 sekundit
3. Joji Kato (Jaapan) +0,19

Iluuisutamine, paarissõit:

1. Xue Shen / Hongbo Zhao (Hiina)
2. Qing Pang / Jian Tong (Hiina)
3. Aliona Savtšenko / Robin Szolkowy (Saksamaa) 

2. päev:

Laskesuusatamine, meeste 10 km:

1. Vincent Jay (Prantsusmaa) 24.07,8
2. Emil Hegle Svendsen (Norra) 24.20,0
3. Jakov Fak (Horvaatia) 24.21,8
...
31. Indrek Tobreluts 26.18,9
48. Kauri Kõiv 26.56,0
62. Roland Lessing 27.26,0
74. Martten Kaldvee 28.07,7

Individuaalne kahevõistlus:

1. Jason Lamy-Chappuis (Prantsusmaa)
2. Johnny Spillane (USA, +0,4)
3. Alessandro Pittin (Itaalia, +0,8)

Kiiruisutamine, naiste 3000 m: 

1. Martina Sablikova (Tšehhimaa) 4.02,53
2. Stephanie Beckert (Saksamaa) 4.04,62
3. Kristina Groves (Kanada) 4.04,84

Vigursuusatamine, meeste küngaslaskumine:

1. Alexandre Bilodeau (Kanada) 26,75
2. Dale Begg-Smith (Australia) 26,58
3. Bryon Wilson (USA) 26,08

Meeste ühekelk:

1. Felix Loch (Saksamaa) 3.13,085
2. David Möller (Saksamaa) 3.13,764
3. Armin Zoeggeler (Itaalia) 3.14,375

1. päev:

Suusahüpped, normaalmägi:

1. Simon Ammann (Šveits) 276,5 punkti
2. Adam Malysz (Poola) 269,5
3. Gregor Schlierenzauer (Austria) 268,0

Laskesuusatamine, naiste 7,5 km:

1. Anastassija Kuzmina (Slovakkia) 19.55,6
2. Magdalena Neuner (Saksamaa) +1,5 sekundit
3. Marie Dorin (Prantsusmaa) +10,9
...
55. Eveli Saue +2.27,7
64. Kadri Lehtla +2.38,6
83. Kristel Viigipuu +4.01,5
84. Sirli Hanni +4.02,2

Kiiruisutamine, meeste 5000 m:

1. Sven Kramer (Holland) 6.14,60 OR
2. Seung-Hoon Lee (Lõuna-Korea) 6.16,95
3. Ivan Skobrev (Venemaa) 6.18,05

Vigursuusatamine, naiste küngaslaskumine:

1. Hannah Kearney (USA)  26,43
2. Jennifer Heil  (CAN)  25.69
3. Shannon Bahrke (USA)  25,43

Lühirajauisutamine, meeste 1500m

1. Lee Jung-Su (L-KOR) 2.17,611
2. Apollo Anton Ohno (USA) 2.17,979
3. J.R. Celski (USA) 2.18,053