Valgevene president Lukašenka koroona pärast ei muretse: kõige paremaks raviks on talisport

 (95)
Valgevene president Lukašenka koroona pärast ei muretse: kõige paremaks raviks on talisport
Aljaksandr Lukašenka ja Vladimir Putin tänavu veebruarisALEXANDER ZEMLIANICHENKO/AFP

Kui kogu ülejäänud Euroopas koroonaviiruse pandeemia tõttu sport seisab, siis Valgevenes elu sellepärast peatunud pole.

Alles hiljuti tehti algust kohaliku jalgpalli meistriliigaga, kusjuures ka pealtvaatajad on mängudele oodatud. Jäähokis on välja selgitatud finalistid, kes hakkavad mängima Valgevene meistritiitli peale.

Valgevene president Aljaksandr Lukašenka on juba mitmel korral andnud mõista, et koroonaviiruse pärast suurt muret tundma ei pea. Kui varasemalt on ta kiitnud traktoristide tööd, mis aitab koroonaviiruse vastu võidelda, siis nüüd on ta leidnud uue lahenduse.

"Siin ei ole mingit viirust," kommenteeris president Lukašenka jäähoki meistrivõistluste jätkumist. "Siin on keskkond nagu külmkapis. Sport, eriti talisport on parim ravi viiruse vastu."

Valgevenes on ametlikel andmetel registeeritud vaid 94 koroonajuhtumit. Neist 32 on juba tervenenud ja vaid 2 on kriitilises seisus haiglas.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!