Suusaliit jäi spordikohtus taas kaotajaks


Vanessa Mae Vanakorn
Vanessa Mae VanakornAFP

Lausanne'is asuv Spordi Arbitraažikohus (CAS) tühistas Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) poolt Tai mäesuusatajale Vanessa Mae Vanakornile määratud 4-aastase võistluskeelu.

FIS oli kuulsat viiuldajat karistanud, sest ta pääses 2014. aasta Sotši taliolümpiamängudele tänu võistlustulemustega manipuleerimisele. Nimelt oli FISi uurimiskomisjon avastanud, et 2014. aasta jaanuaris Sloveenias Krvaveces toimunud neljal suurslaalomi võistlusel tegeleti pettusega ning võistlusreeglite rikkumise abil aidati Mael koguda olümpiale pääsuks vajalikke FIS-punkte.

Vanakorn kaebas FISi karistuse spordikohtusse, väites, et ei olnud teadlik Sloveenia võistlustel aset leidnud võistlustulemustega manipuleerimisest. Arbitraažikohus rahuldaski Tai mäesuusataja kaebuse ja tühistas FISi võistluskeelu otsuse. CASi teatel ei leidnud kinnitust, et sportlane oleks olnud pettustest teadlik.

Kuna CAS leidis ühtlasi, et võistlustulemustega manipuleerimine leidis siiski aset ning Vanakorn ei oleks seetõttu tohtinud Sotši mängudele pääseda, tühistati sportlase olümpiatulemus. Tai mäesuusataja võistles Sotšis suurslaalomis, kus sai 67 lõpetaja hulgas viimase koha.