Sportlased pääsevadki puhtalt? Keelu alt vabanes kolm meldooniumiga vahele jäänud venelast

 (19)
Pavel Kuližnikov võistlusrajal
Pavel Kuližnikov võistlusrajalFoto: KIM HONG-JI, Reuters/Scanpix

Rahvusvaheline Uisuliit (ISU) tühistas ajutise võistluskeelu kolmele Venemaa sportlasele, kelle dopinguproovist leiti meldooniumi kasutamise jälgi. Võistluskeelu alt vabanesid viiekordne kiiruisutamise maailmameister Pavel Kuližnikov, short-tracki olümpiakuld Semjon Elistratov ja short-tracki Euroopa meister Jekaterina Konstantinova.

"Ajutine võistluskeeld on tühistatud ja nad saavad segamatult treenida ning võistelda," teatas Venemaa uisuliidu juht Aleksei Kravtsov intervjuus agentuurile R-Sport. "ISU-l on võimalus need juhtumid uuesti avada, kui peaks ilmnema, et sportlased kasutasid meldooniumit pärast 1. jaanuari," lisas Kravtsov.

Rahvusvaheline Antidopingu Agentuur (WADA) lisas meldooniumi keelatud ainete nimekirja alates käesoleva aasta algusest. Enam kui 170 sportlast on dopinguproovis meldooniumi kasutamisega vahele jäänud. Probleem tekkis aga sellest, et pole täpseid andmeid, kui kaua aine organismis püsib. Vihjatud on kolmele kuule, mis tähendab, et 31. detsembril ainet kasutanud sportlane võib tänu sellele märtsi lõpus anda veel positiivse dopinguproovi. Just sellele viidates vabastati keelu alt ka kolm Venemaa sportlast, kellelt võeti problemaatiline proov 18. märtsil.