Soome kahevõistlus tagasi kõrges mängus? Põhjanaabrid pääsesid üle nelja aasta poodiumile

 (1)
Soome kahevõistlus tagasi kõrges mängus? Põhjanaabrid pääsesid üle nelja aasta poodiumile
Kas Ilkka Herola toob Soome kahevõistluse tagasi kõrgesse mängu?Foto: AP, Scanpix

Kahevõistlejad said täna lõpuks oma hooajale ametliku avapaugu, kui Lillehammeris teenis karjääri esimese MK-etapi võidu sakslane Fabian Riessle.

Mäletatavasti ei saanud kahevõistlejad eelmisel nädalal Kuusamos, Rukal kehvade ilmastikuolude tõttu starti tulla. Ka täna ilmataat neid ei soosinud ja liigtugeva tuule tõttu hommikul hüppevõistlust ei toimunud.

Seega mindi rajale eilse eelvõistluse tulemuste põhjal, kus Riessle viienda koha saavutanud oli. Kokku startis aga minuti sees tervelt 20 meest ja seega oli teada, et täna riisuvad koore head suusatajad.

Lõpuks edestas Riessle kaheksandana startinud Akito Watabet 12,5 sekundiga. Kolmanda koha teenis aga suusasõitu 12. alustanud 20-aastane soomlane Ilkka Herola, kes seeläbi meie põhjanaabritele üle nelja (!) aasta esimese poodiumikoha tõi. Viimati oli Soome kahevõistleja MK-etapil esikolmikusse jõudnud 2011. aasta 26. novembril - toona sai selle vägiteoga hakkama Janne Ryynänen, kes kodupubliku silme all teise koha välja sõitis.

Eelvõistluse põhjal esimesena rajale läinud poolakas Szczepan Kupczak kaotas finišis võitjale poolteist minutit, saades kirja 20. koha.

Eesti meestest sai täna 44. aja kirja Kristjan Ilves, kes suusarajal 10 kohta loovutas ja lõpuks võitjale 3.49,2-ga kaotas. Karl-August Tiirmaa hüpe paraku eile ebaõnnestus ja vaid 99-meetrise lennu järel ületas ta täna finišijoone 52. mehena (+8.05,1), olles viimane kes lõpuprotokolli tulemuse kirja sai.

Seotud lood:

TOP 10:

1) Fabian Riessle (Saksamaa) 25.22,4
2) Akito Watabe (Jaapan) + 12,5
3) Ilkka Herola (Soome) + 15,2
4) Bernhard Gruber (Austria) + 19,0
5) Francois Braud (Prantsusmaa) + 23,7
6) Maunel Faisst Saksamaa +26,3
7) Jörgen Gråbak (Norra) + 41,1
8) Magnus Krog (Norra) + 43,3
9) Magnus Moan (Norra) + 57,7
10) Philipp Örter (Austria) + 1.04,3