Soome iluuisutaja on kaks kuud maailma suurimal kruiisilaeval lõksus olnud

 (17)
Soome iluuisutaja on kaks kuud maailma suurimal kruiisilaeval lõksus olnud
Symphony of the Seas.Foto: AFP/SCANPIX

Soome iluuisutaja Juulia Syrjänen viimased kaks kuud on olnud üksluised - ta on kogu selle aja pidanud olema maailma suurimal kruiisilaeval Symphony of the Seas, mis seisab USA-s Florida osariigi vetes paigal.

Symphony of the Sea kruiisilaeva pardal hakkas levima koroonaviirus ja see pole töötajate seast veel kadunud. Syrjänen pole positiivset testi andud, aga seni pole hiigellaeva töötajaid veel mandrile lastud. Hiljuti andis üks töötaja positiivse koroonaproovi, seega tuleb kõigil veel vähemalt kaheks nädalaks karantiini jääda.

"Veedan suure osa aja kajutis, kus räägin võimalusel pere ja sõpradega ning vaatan Netflixist sarju. Kajutist on lubatud lahkuda, aga ainult rangete reeglite alusel. Ainult mõned kohad on lahti. Kohvi saab osta, aga suurt rohkem polegi kajutist väljas teha," rääkis 20-aastane Syrjänen Iltalehtile.

Noor iluuisutaja viibis laeval seetõttu, et ta osaleb kruiiside ajal jääsõudes. Viimase kahe kuu jooksul pole esinemistest loomulikult juttugi olnud.

Syrjänen oleks märtsis peaaegu kodumaale pääsenud, isegi lennupilet oli olemas. Laevafirma tekitas aga segaduse ja väitis, et Soome piir on suletud ja kedagi enam sisse ei lasta. See oli vale, sest Soome kodanike jaoks oli roheline tuli olemas.

"Õnneks olen inimene, kellele meeldib üksi olla, seega pole veel väga raskeks läinud. Oleks tore näha pere ja tuttavaid, elada normaalset elu. Vähemalt sain elamiseks suure perekajuti, kus on rõdu. Tore on vahel päevavalgust näha," rääkis sportlane.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!