Sigulda linn valmistub tõsimeeli talimängudeks, olümpiaküla rajamiseks ostetakse maad


Siguldas toimus paari nädala eest kelgutamise MK-etapp
Siguldas toimus paari nädala eest kelgutamise MK-etappFoto: Roman Koksarov, AP/Scanpix

Läti linn Sigulda valmistub tõsimeeli 2026. aasta taliolümpiamängudeks. Olümpialinnaks kandideerib küll Stockholm, kuid valituks osutudes on rootslased lätlastega kokku leppinud, et kelgu- bobi- ja skeletonivõistlused toimuvad Siguldas.

Linnavõim otsustas värskelt, et olümpiaküla ehituseks ostetakse 5,5 hektarit maad. See läheb maksma 230 000 eurot, kirjutab Läti Delfi.

Kogu vajaminev summa kaetakse linna eelarvest, 30 protsenti tänavuse ja 70 protsenti järgmise aasta eelarvest. Riik tuleb vajadusel appi hiljem, kui on vaja kaasajastada võistlusrada.

Olümpiaküla ehitusse soovitakse kaasata suuresti erainvestorid. Planeeritud on ehitada kuus korrusmaja, millest vaid ühe ehitust finantseerib kohalik omavalitsus. Olümpiamängude lõppedes läheb hoone kasutusse lasteaiana. Ehitustöödega tehakse algust kõige varem 2022. aastal.

Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) otsustab 2026. aasta taliolümpiamängude korraldaja tänavu juunis Lausanne'is ROK-i peakorteris toimuval koosolekul. Stockholmi kõrval on teiseks kandidaatlinnaks Milano.