"Vahest mängis Soome seekord isegi targasti," sõnas Rootsi peatreener Bengt-Ake Gustafsson pärast oma meeskonna kindlat 3:0 võitu Aftonbladetile, vahendab Iltalehti.

Rootsi ründaja Peter Forsberg teatas Expressenile, et soomlased mängisid "uimaselt."

Rootsi võit tähendab, et neil tuleb veerandfinaalis kohtuda Norra või Slovakkiaga, kes on sel turniiril alistanud näiteks Venemaa. Poolfinaali pääsu korral ootab rootslasi arvatavasti paari Kanada-Venemaa võitja.

Samas lähevad soomlased veerandfinaalis vastamisi Tšehhi-Läti paari võitjaga ja poolfinaalis arvatavasti USA-ga.

Soome koondise kapten Saku Koivu lükkas aga rootslaste vandenõuteooria ümber. "Meie tahtsime seda mängu võita," teatas Koivu, vihjates, et Tšehhi ja USA on väga rasked vastased.

"Meie ei teinud seda, mida Rootsi tegi Torino olümpial, kus kaotas nimelt Slovakkiale," lisas Koivu.