Putinit reklaaminud Venemaa kahevõistleja sai MMil karistada

 (37)
Vladimir Putin
Vladimir PutinFoto: Sergey Guneev, Sputnik/Scanpix

Venemaa kahevõistleja Vitalii Ivanov sai Seefeldis toimuvatel põhja suusaalade maailmameistrivõistlustel ametliku hoiatuse, sest tegeles poliitilise propagandaga.

Nimelt näitas Ivanov hüppevõistluse ajal telekaamerasse oma kinnast, millel ilutsesid Venemaa presidendi Vladimir Vladimirovitš Putini initsiaalid ja perekonnanimi.

Rahvusvaheline suusaliit (FIS) määras Ivanovile reeglite rikkumise eest hoiatuse. „FIS-i reeglid sätestavad, et võistlused ei ole poliitiliste avalduste tegemise koht. Seega me andsime talle hoiatuse ja käskisime vastava kirja eemaldada,“ selgitas FISi juhatuse liige, endine Norra suusahüppaja Lasse Ottesen.

Ivanov ütles väljaandele Gazeta.ru, et otsustas Putini nimetähed oma kindale kirjutada, sest "austab ja armastab Venemaa riigipead".

20-aastane Ivanov piirdus tänasel hüppevõistlusel 42. kohaga ja lõpetas 10 km murdmaadistantsi venelaste parimana 37. positsioonil.

Juba kuuendat korda krooniti kahevõistluse maailmameistriks sakslane Eric Frenzel. Hõbeda sai norralane Jan Schmid ja pronksi austerlane Franz-Josef Rehrl.