Matti Nykänen oli oma teise isa elu raskeimal hetkel tema kõrval

 (4)
MATTI NYKÄNEN
Matti NykänenFoto: AIVAR KULLAMAA, Ajakirjade Kirjastus/Kroonika

Täna öösel meie seast lahkunud Matti Nykänen pidas alati oma pikaaegset treenerit Matti Pullit sisuliselt oma teiseks isaks. Iltalehti meenutab Nykäneni lahkumise puhul 2016. aastal tehtud lugu, mis oli tehtud mõned kuud enne Parkinsoni tõbe põdenud Pulli surma.

Nykänen kutsus Pullit "maisteriks" ehk "meistriks". "Meister oli treener, kes minu peale kunagi ei karjunud. Lahendasime asjad alati rahumeelselt sõnadega," rääkis Nykänen. "Ta oli oma loomult mõistev, kuulas treeningul alati ka sportlast. Kõva töö viis tulemusteni."

Suusahüppekuulsus meenutas ka seika ajast, kui ta Meistri elu kõige raskemal hetkel tema kõrval oli - siis, kui treeneri tütar Terhi autoavariis hukkus.

"Meister helistas mulle ja rääkis, et Terhi oli sattunud avariisse. Sõitsin autoga Meistri juurde, võtsin tema ja tema naise peale ja sõitsime haiglasse. Arst ei keerutanud, ütles otse, et Terhi kaotas liikumisvõime. Aga oleks ta vaid sellega pääsenud... Ta oli tugev ja tore inimene."

Nykänen hoidis Pulliga aeg-ajalt kontakti ka karjääri lõpu järel, kuid näost näkku kohtuti pigem harva. "Tema surm ei tulnud lõpuks üllatusena, aga kurb oli ikka. Meister oli minule kui teine isa."