Mati Alaver: Eesti võib rahul olla

 (96)
mati alaver, suusatamine
---

Eesti suusakoondise peatreener Mati Alaveri sõnul võib Vancouveri taliolümpia startide järel öelda, et Eesti suusatamisel läks hästi.

"Me oleme jätkuvalt medaliriikide seas ja see on suur näitaja. Seda suudavad vähesed. Kas keegi meist oleks 1998. aastal julgenud ennustada, et 2010. aastaks on Eesti suusatajatel võidetud tiitlivõistlustelt 17 medalit. Vist mitte keegi."

Alaver toonitas taas, et nagu ettevõtmises tulevad ka spordis tagasilöögid ja see on paratamatus. Eriti Eesti suguse väikeriigi puhul. "Kiire areng, mille meie suusatamine on läbinud, ei saa lõputult kesta. Eriti siis, kui kolm meie lipulaeva kõrvale astuvad."

Samas on Alaver kindel, et Eestis on piisavalt suur huvi suusaspordi vastu ja arenenud treeningsüsteem, et ka tulevikus uued tähed esile kerkivad.

Rääkides Veerpalu, Jaak Mae ja Kristina Šmigun-Vähi võimalikust taandumisest, ütles Alaver, et sellised sportlased nagu Šmigun, Veerpalu ja Mae on pakkunud eesti rahvale aastate jooksul piisavalt positiivseid emotsioone.

"Neid ei saa mitte keegi jätkama sundida. Selliseid sportlasi saab jätkamiseks motiveerida ainult nende enda sisemine motivatsioon."