Löök Venemaa olümpialootustele: WADA ei taastanud Vene antidopinguagentuuri liikmelisust


WADA peakorter Montrealis
WADA peakorter MontrealisAFP

Maailma Antidopinguagentuur (WADA) jättis jõusse otsuse, millega peatati Venemaa antidopinguagentuuri (RUSADA) liikmesus, sest venelased ei täida jätkuvalt nende koodeksit.

WADA oli RUSADA liikmelisuse peatanud 2015. aastal, kui tuli ilmsiks Sotši olümpiamängudel toimunud dopinguproovidega manipuleerimine.

Suure tõenäosusega tähendab WADA otsus, et Venemaa koondist ei lubata 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpiamängudele. Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) teeb selles osas lõppotsuse 5.-7. detsembril toimuval istungil, kui Lausanne'is avalikustatakse Venemaa dopinguskandaaliga seotud kahe uue juurdluse raportid.

ROK võib venelastele anda võimaluse võistelda taliolümpial ka neutraalse lipu all, nagu seda tegid nende kergejõustiklased tänavu Londoni MM-il ja mullu Rio de Janeiro suveolümpial.

WADA teatas eelmisel nädalal, et sai enda käsutusse Moskva antidopingulabori elektroonilise andmebaasi, mis kinnitab McLareni raportis esitatud väiteid ulatusliku riikliku dopinguprogrammi eksisteerimise kohta.