Kristjan Ilves lõpetas Eesti spordis 25 aastat kestnud ootuse

 (48)
Seefeldi MK-etapp kahevõistluses.
Kristjan Ilves.Foto: Romina Eggert

Kristjan Ilves jõudis Hakubas toimunud kahevõistluse MK-etapil poodiumile, kui ta lõpetas jõuproovi teise kohaga. Sellega sai Ilvesest alles teine Eesti kahevõistleja, kes jõudnud MK-sarjas individuaalvõistlusel esikolmikusse.

Ilvese seekordse saavutusega sai seega lõpu ka üle 25 aasta kestnud ootus ehk just täpselt veerand sajandit tagasi jõudis eestlane viimati kahevõistluse MK-etapil poodiumile.

Seni oli ainsa eestlasena jõudnud kahevõistluse MK-sarjas esikolmikusse Allar Levandi, kes noppis omal ajal kuus teist ja viis kolmandat kohta. 11 korda poodiumile kerkinud Levandi oli viimast korda esikolmikus 1992. aasta 12. detsembril ehk sellest ajast on nüüdseks möödunud 25 aastat ning lisaks ka peaaegu kaks kuud. Toona sai Levandi Courchevelis teise koha.

Veel Eesti kahevõistluse ajalugu:

Kui Ilves jõudis karjääri jooksul kokku kolmandat korda esikümnesse, siis MK-sarjas jõudis neljal korral esikümnesse Lillehammeri olümpia viies ja Tronheimi MM-i neljas mees Ago Markvardt. MK-sarjas jäi Markvardti parimaks tulemuseks kaheksas koht, mille ta saavutas 2. märtsil 1996. aastal Lahtis ja 22. jaanuaril 1994. aastal Tronheimis. Lisaks on tal ette näidata üks üheksas (1994. aastal Sapporos) ja üks kümnes koht (1992. aastal Oslos).

Seotud lood:

Koos Levandi ja Markvardtiga 1994. aasta Lillehammeri olümpial teatesõidus neljandaks tulnud Magnar Freimuthi parimaks tulemuseks MK-sarjas on 1994. aasta 22. jaanuaril Tronheimis kirja saadud 14. koht.

Käimasoleva sajandi alguses kahevõistluses Eesti esinumbriks olnud Jens Salumäe parimaks jäi 2002. aastal 19. jaanuaril Liberecis kirja saadud 15. koht.

Kail Piho on karjäri tipphetkel sõitnud Tšaikovski MK-etapil 2014. aasta 5. jaanuaril välja 16. koha. Tema noorem vend Han-Hendrik Piho saavutas täpselt samal jõuproovil aga koguni 11. koha.

Suusahüpete MK-etapil kuuenda kohani küündinud Kaarel Nurmsalu sai kahevõistluse MK-etapil parimal juhul kirja 30. koha 2010. aastal Kuusamos.

Tambet Pikkori parimaks jäi 2006. aastal Lahtis saavutatud 27. positsioon.