Kelgutamise maailmameister hukkus Itaalia alpides


Kelgutamise maailmameister hukkus Itaalia alpides
Aosta org Itaalias.Foto: Cesare Re/Scanpix

Kelgutamises kaks MM-kulda ja jalgratta downhillis 1994. aastal MM-pronksile tulnud itaallane Corrado Herin suri pühapäeval Itaalia alpides juhtunud lennuõnnetuses.

52-aastane Herin kukkus alla kella 15 paiku Aosta orus Torgnoni suusalifti juures. Surm oli silmapilkne. Veel üks mees viidi sündmuskohalt haiglasse, tema vigastused on kohaliku meedia teatel tõsised.

Herin võitis kelgutajana maailmameistrivõistlustelt kaks kulda ja kaks hõbemedalit. 1990-ndate alguses hakkas ta tegelema jalgrattaga mäest laskumise eh downhilliga ning saavutas sel alal 1994. aastal MM-pronksi. Järgnevalt võitis ta kolm järjestikust MK-etappi ning 1997. aastal ka kogu MK-sarja.

Pärast sportlaskarjääri lõpetamist 2002. aastal sai temast Itaalia mäest laskumise ja four cross koondise tehniline direktor. Tema disainitud olid ka mitmed tippvõistlusi võõrustanud võistlusrajad. 50. juubeli puhul naases ta sadulasse Val di Soles toimunud seenioride downhilli MM-il, kus edestas oma vanusekategoorias järgmisi mehi 30 sekundiga.

Herini jäid leinama elukaaslane ja kaks poega.

Veel 30. märtsil postitas Herin Facebooki pildid, kuidas ta kerglennukiga ringi sõidab: