Kas nelja hüppemäe turnee võib saada suurüllatajast võitja?

 (7)
Andreas Wellinger, suusahüpped
afp/scanpix

Suusahüppajate maailma karikasarjas on tänavu suurüllatajana esile kerkinud 17aastane sakslane Andreas Wellinger. Esimest hooaega MK-sarjas kaasa lööv noormees on seitsme etapi järel üldkokkuvõttes kõrgel 4. kohal. Kaks korda on ta mahtunud poodiumile - Sotšis kolmas ja Engelbergis teine.

See on tekitanud ootusärevuse, et ehk suudab komeedina suusahüppajate paremikku kerkinud sakslane kõvasti kaarte segada ka 30. detsembril algaval nelja hüppemäe turneel ning miks mitte prestiižikas jõuproov isegi võita.

Noormees ise on kahe jalaga maa peal. "Olen nelja hüppemäe turneega seni kokku puutunud vaid televiisori vahendusel. Enamus mägesid on mulle siiski tuttavad, vaid Garmisch-Partenkircheni mäelt pole ma varem hüpanud. Minu eesmärk on kogu aeg olnud maailma parimate suusahüppajate sekka tõusmine, aga ma ei uskunud, et see juhtub nii vara. Naudin praegust olukorda ja kui avaneb võimalus võita midagi suurt, üritan sellest kinni haarata," lausus noor uljaspea.

Seni on ainsana oma MK-debüüthooajal suutnud kohe nelja hüppemäel triumfeerida norralane Andreas Jacobsen. See juhtus hooajal 2006/2007 ja Jacobsen oli siis 21aastane.

61. korda peetava nelja hüppemäe turnee ajakava:

30. detsember - Oberstdorf (Saksamaa)
01. jaanuar - Garmisch-Partenkirchen (Saksamaa)
04. jaanuar - Innsbruck (Austria)
06. jaanuar - Bischofshofen (Austria)