KARM VÄRK: Lindsey Vonn viidi punaselt vaibalt otse dopinguproovi!

 (22)
KARM VÄRK: Lindsey Vonn viidi punaselt vaibalt otse dopinguproovi!
AP/Scanpix

USA mäesuusaäss Lindsey Vonn, kes on ühtlasi golfistaari Tiger Woodsi silmarõõm, sattus esmaspäeval ilmselt spordiajaloo ühe kummalisema dopingukontrolli ohvriks, kui ta viidi uriiniproovi andma pidulikul vastuvõtul otse punaselt vaibalt sellesama ürituse tualettruumi.

Tegemist oli New Yorgis Lincolni keskuses toimunud moedisainerite auhinnagalaga, mida külastasid ka USA antidopinguagentuuri töötajad, kes naise pärast punase vaiba fotosessiooni tualetti juhatasid. Sealt edasi rändas dopinguproov juba otse laborisse.

Vonni pressiesindaja sõnul polnud taoline testimine suusataja jaoks midagi erilist. "Ta saab aru, et see on osa tema tööst," ütles esindaja AP-le kolmapäeval e-kirja teel.

Toimunud üritust võib nimetada ka moemaailma Oscarite jagamiseks. Teiste seas olid kohal näiteks Hillary Rodham Clinton ja Ralph Lauren. Auhinnagala korraldajad ütlesid, et polnud dopinguagentide sealviibimisest teadlikud.

Olümpiasportlased peavad taolisteks testimisteks valmis olema iga päev ja igas kohas. Vonn on võistlusväliseid dopinguproove pidanud andma juba üle 12 aasta.