KARM: Mäesuusa MK-sarja valitsejanna jätab tänavuse hooaja vahele

 (1)
KARM: Mäesuusa MK-sarja valitsejanna jätab tänavuse hooaja vahele
Anna FenningerFoto: AP, Scanpix

Kahel viimasel hooajal mäesuusatamise MK-sarja üldvõitjaks kroonitud Anna Fenninger sai kolm päeva enne hooaja algust sedavõrd tõsiselt vigastada, et suure tõenäosusega austerlannat tänavu võistlemas ei näegi.

Fenninger tegi oma põlve ristatisidemetele viga tänasel suurslaalomi treeningul, misjärel ta koheselt haiglasse operatsioonile viidi.

Kuigi ametlikku teadaannet veel 26-aastase Austria esindaja vigastuspausi pikkuse kohta pole, spekuleeris tema treener Meinhard Tatschl, et sedavõrd tõsine põlvevigastus vajab taastumiseks vähemalt 6 kuud.

Põlved on austerlanna murekohaks olnud ka varasemalt ja juba eelneval kuul pidi ta seetõttu mitu nädalat treeningutest pausi pidama. Eelmisel nädalal ütles ta Austria televisioonile aga, et probleemid on seljatatud ja nüüd on ta valmis hooaega alustama. Tänane intsident tõmbab nendele plaanidele paraku kriipsu peale.

Lisaks kahele MK-sarja tiitlile on Fenningeri auhinnakapis ka mullu Sotšis võidetud olümpiakuld. Samuti on ta kolmel puhul kroonitud maailmameistriks.