Kahevõistluse MK-sarja viimane etapp jääb ära, aga mitte koroonaviiruse tõttu

 (1)
Kahevõistluse MK-sarja viimane etapp jääb ära, aga mitte koroonaviiruse tõttu
Olukord Schonachis.Foto: FIS

Järgmisel nädalavahetusel Saksamaal Schonachis toimuma pidanud kahevõistluse MK-sarja hooaja viimane etapp jäetakse lumepuudusel ära. Rahvusvaheline suusaliit FIS loodab etapi lühikese etteteatamisaja kiuste viia üle mõnda teise võistluspaika.

Paaril viimasel päeval on Lõuna-Saksamaal valitsenud vihmane ja soe ilm, mis on ära sulatanud nii rajal olnud naturaalse lume kui korraldajate varutud kunstlume ning kahjustanud ka Schonachi suusastaadionit. Võistlused pidid toimuma nii laupäeval kui pühapäeval, kirjutas ERR-i spordiportaal.

"Kahjuks peame me etapi ära jätma," teatas linnapea Jörg Frey esmaspäeval. "Soojad õhutemperatuurid ja ebasobiv ilmaennustus ei tõota lähipäevadel olukorda parandada. Loodame, et saame finaaletappi taas korraldada järgmisel aastal."

Kui FIS Schonachile asendust ei leia, lõpetavad kahevõistlejad hooaja sel laupäeval Oslos, kus Jarl Magnus Riiber kroonitaks kodupubliku ees MK-sarja üldvõitjaks. Hooaja peaks varem lõpetama ka Eesti ainus MK-sarja tasemel kahevõistleja Kristjan Ilves.