Kahekordne olümpiavõitja: Venemaale olümpia andmine oli suur viga

 (74)
Seth Wescott
Seth WescottAFP

Kahekordne lumelauasõidu olümpiavõitja Seth Wescott kritiseeris Rahvusvahelisest Olümpiakomiteed (ROK), kes valis 2014. aasta taliolümpiamängude korraldajalinnaks Sotši.

Ameeriklase sõnul näitab Venemaa homopropaganda vastane seadus, et venelased ei ole rahvusvahelise tiitlivõistluse korraldamiseks õige koht, vahendab Associated Press.

"Kogu see inimõiguste teema varjutab Sotši mänge väga negatiivselt," leiab Wescott, kes võitis lumelauakrossis olümpiakulla aastatel 2006 ja 2010.

37-aastane Wescott lisas, et tal on naislumelaudurite hulgas palju lesbidest sõpru. "Nad on imelised inimolevused, neid diskrimineerida on kuritegu," teatas ameeriklane. "Neil peaks olema Venemaal õigus teha, mis nad tahavad, ning võistelda uhkusega. Nüüd langeb neile eriti negatiivne tähelepanu, mida nad pole ära teeninud."

Lisaks kardab Wescott, et Sotšis pole olümpia läbiviimiseks piisavalt lund. "Veebruaris käisime seal koos Alex Tuttle`iga (USA lumelaudur - toim) ning meil tekkis suur hirm, et lumelauakrossiks seal küll lund ei jätku."

Sotši taliolümpia toimub järgmise aasta 7.-23. veebruarini.