Jelena Välbe dopingusüüdistustest: see on rünnak Venemaa vastu!

 (71)
Jelena Välbe ja Mati Alaver
Jelena Välbe ja Mati AlaverFoto: Ilmar Saabas

Venemaa suusaliidu president Jelena Välbe arvab, et rahvusvahelise antidopingu agentuuri (WADA) vihje, et venelased võisid Sotši taliolümpiamängudel dopingut tarvitada, on poliitiline rünnak Venemaa vastu.

WADA endine president Richard Pound esitles täna WADA sõltumatu uurimiskomisjoni raportit, mis paljastas Venemaa kergejõustikus ja sealses antidopingu agentuuris lokkava korruptsiooni. 2014. aasta Sotši olümpiamängude kohta sõnas Pound, et "ta ei ole kindel, et venelased seal ausate võtete abil võitsid."

"Kas meil oli Sotšis tõesti medaleid, mida võideti dopingu abil? Mulle tundub, et meil oli nii vähe medaleid, et selline väide on suisa naljakas," kommenteeris Välbe, vahendab Ria Novosti.

"Aga las kontrollivad, minul oma võistkonna suhtes mingeid kahtlusi ei ole, võin olla täiesti rahulik. Tundub, et need süüdistused on järjekordne rünnak Venemaa vastu. Tegemist on mingite poliitiliste mängudega," lisas Välbe.

Venemaa murdmaasuusatajad võitsid Sotšis viis medalit - meeste 50 km maratonis saavutati kolmikvõit, meeste 4x10 km teatesõidus ja sprinditeates võideti hõbemedalid.