Itaalia tippsportlane olukorrast kodumaal: vanaemaga ei saanud hüvasti jätta, matus kestis vaid viis minutit

 (21)
Itaalia tippsportlane olukorrast kodumaal: vanaemaga ei saanud hüvasti jätta, matus kestis vaid viis minutit
Michela MoioliFoto: Martin Bureau/AFP

Itaalia tipplumelaudur, Pyeongchangi taliolümpial kulla võitnud Michela Moioli on koroonaviirusele kaotanud juba vanaema. Itaallanna vanaisa viibib intensiivravis.

24-aastase itaallanna vanaema Camilla lahkus 85-aastaselt meie hulgast ööl vastu 15. märtsi. Olümpiavõitja, kes loetud tunnid varem oli Šveitsist kodumaale naasnud, ei saanud kehtestatud piirangute tõttu lähedase sugulasega haiglas hüvasti jätta.

"Seda valu on võimatu taluda. Haiglas ei saa hüvasti jätta, sest matus kestis vaid 5 minutit," rääkis Moioli kohaliku meedia vahendusel. "Kõik lõppes enne, kui oli võimalik perekond kokku kutsuda. Palvetame nüüd vanaisa Antonio nimel. Kui see kõik samas ükskord lõppeb, on veelgi parem tunne olla itaallane. Inimesed muutuvad sellega paremaks ja isetumaks."

"Kirste on puudu, ainult sireene ja kirikukellasid on kuulda," kirjeldas olümpiavõitja kodumaal toimuvat. "See on olukord, mida keegi meist ei osanud oodata. Siin on inimesed nagu vanaemagi, kes peavad maskideta minema järjekorda ja toiduautodest süüa ostma. Me kõik oleme riski all ning mina käin näiteks ainult poes. Ülejäänud aja pühendan aiatöödele ja kodus treenimisele."

Itaalias on viirusesse nakatunuid laupäeva õhtuse seisuga 53 578, kellest 6072 on paranenud. Elu on ohtlikule viirusele kaotanud Itaalias 4825 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!