Eddie Edwards varalahkunud Nykänenist: minu suur unistus oli teda võita ja ühe korra hüppasingi temast kaugemale

 (5)
Eddie Edwards
Eddie EdwardsFoto: Ursula Dueren, AP/Scanpix

Täna öösel suri ootamatult 55-aastane Soome talispordilegend, neljakordne suusahüpete olümpiavõitja Matti Nykänen. Ajalehe Ilta-Sanomat palvel meenutas kuulsat soomlast ka Suurbritannia kõigi aegade tuntuim suusahüppaja Michael "Eddie The Eagle" Edwards.

Edwards meenutas, et kuigi Nykänen ei rääkinud inglise keelt, on ta võistluste ajal mitmel korral legendaarse soomlasega suhelnud. Abiks olid siis Nykäneni koondisekaaslased.

"Ta ei pidanud mind eriliseks ohuks. Aga mina viskasin jälle nalja, et Matti võidab MK-sarja, sest mina ei hüppa kuigi hästi. Ütlesin talle kogu aeg, et ühel päeval ma teda siiski võidan," rääkis Edwards.

Ta lisas, et ühel võistlusel oligi ta Nykäneni võitmisele lähedal. "Korra tegi Matti suure eksimuse ja hüppas umbes 30 meetrit, mina hüppasin 47. Olin juba valmis oma võitu tähistama, kuid teises voorus hüppas Matti 140 meetrit," rääkis Edwards naerdes.

55-aastane britt tunnistas, et Nykäneniga juhtunu paneb elu üle järele mõtlema ja ka tal - kui varalahkunud soomlase eakaaslasel - tuleks rohkem oma tervisele mõelda.