Ameeriklanna üllatas Tour de Skil etapivõiduga, Poltoranin pääses poodiumile

 (20)
Sophie Caldwell
Sophie CaldwellAFP

Pärast puhkepäeva jätkunud Tour de Skil sõideti täna klassikasprinte ning Oberstdorfis võtsid etapivõidu üllatuslikult ameeriklanna Sophie Caldwell ja norralane Emil Iversen.

Elu esimese MK-võidu teeninud Caldwellile järgnesid norralannad Heidi Weng (+0,1 sekundit) ja Ingvild Flugstad Östberg (+0,8). Kolmas oli rootslanna Ida Ingemarsdotter ja viies norralanna Therese Johaug.

Meeste sprindi finaalis edestas Iversen venelast Sergei Ustjugovit sekundiga. Kolmas oli Andrus Veerpalu ja Mati Alaveri juhendatav kasahh Aleksei Poltoranin, neljas tuuri üldliider Martin Johnsrud Sundby ja viies Petter Northug. Ka Iversen ei olnud varem MK-sarjas etapivõiduni jõudnud.

Eestlased täna kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud - meie parimana sõitis Karel Tammjärv välja 39. aja, Raido Ränkel oli 70.

Sundby juhib Tour de Skid Northugi ees 1.33-ga, kolmas on Ustjugov (+1.56). Poltoranin (+2.40) on Finn Hagen Kroghi (+2.13) järel viies. Tammjärv on 73 mehe konkurentsis 56. (+10.26) ja Ränkel 59. (+10.43) (Üldseis).

Naistest jätkab liidrina Östberg, kes edestab Johaugi 30 sekundiga ja Wengi 2.16-ga (Üldseis).