VIDEO | Teja Gregorin võttis dopingusüü omaks ja vabandas

 (3)
VIDEO | Teja Gregorin võttis dopingusüü omaks ja vabandas
Teja Gregorin (paremal) tänasel pressikonverentsil. Foto: kaader Facebooki videost

2010. aasta Vancouveri olümpia dopinguproovide järeltestimises kasvuhormooni kasutamisega vahele jäänud sloveenlanna Teja Gregorin vabandas inimeste ees, kellele ta oma käitumisega haiget on teinud.

Gregorin ilmus täna Ljubljanas ajakirjanike ette ning sai pärast Sloveenia olümpiakomitee pressiesindaja pikka sissejuhatust ka ise korraks sõna.

"Lepin karistusega ja võtan osa kõikidest järgnevatest protseduuridest. Palun teilt mõistmist. Vabandan kõigi ees, kellele oma käitumisega haiget tegin," ütles ta.

Rahvusvaheline laskesuusaliit IBU on Gregorinile määranud esialgse võistluskeelu. Keeld hakkas kehtima 4. oktoobrist.

IBU teatas täna, et Gregorinilt võeti Whistleris dopinguproovid 6. ja 7. veebruaril 2010. Tema uriiniproovist leiti GHRP-2 ehk kasvuhormooni jälgi. Gregorin sai olümpial ühisstardiga sõidus viienda koha ning mahtus esikümnesse ka sprindis, jälitussõidus ja teatesõidus.

37-aastasel sloveenlannal on kodus ka tiitlivõistluste medaleid: 2014. aastal tuli ta Sotši olümpial jälitussõidus pronksile, 2009. aastal Pyeongchangi MM-il individuaaldistantsil hõbedale ning 2012. aastal Ruhpoldingi MM-il segateatesõidus samuti hõbedale.

Gregorini võistluskeelu pikkust hakkab arutama rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) distsiplinaarkomisjon.