VIDEO ja FOTOD: Laskesuusaliit nimetas ametisse uued treenerid

 (7)
Intervjuu Kalmer Trammiga
VIDEO ja FOTOD: Laskesuusaliit nimetas ametisse uued treenerid
Foto: Priit Simson

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon nimetas koondise uuteks treeneriteks Kalmer Trammi ja Asko Nuutineni. Uueks hooldetiimi juhiks sai Karel Kruuser.

Tramm hakkab hoolt kandma põhiliselt funktsionaalse ettevalmistuse eest, Nuutinen, kes oli koondise juures abis ka Vancouveri olümpia eel, on ametis laskmise eksperdina.

"Oleme uuendusena asendanud ühe vastutava treeneri ametikoha kahe vastutava treeneri ja eksperdi omaga – murdmaa poole eest vastutab edaspidi Kalmer Tramm, laskmisnõu annab koondisele välisekspert Aski Nuutinen," sõnas alaliidu peasekretär Kristjan Oja.

"Nuutinen ei hakka meiega olema igapäevaselt, ka mitte laagrites. Aga on kokku lepitud teatud ajad, mil ta hakkab meid abistama ja muuhulgas ka sportlasi individuaalselt nõustama."

Eelmisel kuul oli senine peatreener Janno Prants, kellega sõlmiti mullu 1 + 3 aasta pikkune leping, loobunud ametist isiklikel põhjustel. 

Laskesuusatamise Föderatsiooni president Aivar Nigol sõnas tänasel tänuüritusel, kus läinud hooaja eest tänati nii sponsoreid, koostööpartnereid kui ka kuulutati välja parimad sportlased, et lõppenud hooajast on küll palju õppida, kuid ei tohi unustada ka positiivseid aspekte.

„Kindlasti tuleb esile tuua seda, et meie enda koduõuel Otepääl toimus laskesuusatamise EM, millele Rene Zahkna kaks hõbemedalit andsid veel suurema kaalu. Samuti tahan esile tuua Kalev Ermitsa esiletõusu meeste klassis ja Kadri Lehtla justkui uue tagasituleku hooaega, kus ta leidis taas enesekindluse. Mainimata ei saa jätta ka Roland Lessingu häid tulemusi. Kõik need asjad on sellised, mida me peame eelmisest hooajast mäletama,“ sõnas Nigol. Ta lisas, et olümpiaalade puhul tuleb arvestada, et ajaarvamine käib olümpiatsüklite järgi ja algava hooaja otsused tuleb teha vastavalt sellele. 

Seotud lood:

Alaliit teatas ühtlasi 2015/16 hooaja A-koondise liikmed, kelleks on Indrek Tobreluts, Roland Lessing, Kalev Ermits, Johan Talihärm, Kauri Kõiv, Rene Zahkna, Grete Gaim, Johanna Talihärm, Kadri Lehtla ja Kristel Viigipuu.

Lõppenud hooaja parimateks sportlasteks valis alaliit Roland Lessingu ja Kadri Lehtla, U21 klassi sportlastest Rene Zahkna ja Tuuli Tomingase.

Videointervjuu Kalmer Trammiga:

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.