Venemaa laskesuusaliidu juht protestijatele ei allu: mina tagasi ei astu

 (3)
Venemaa laskesuusaliidu juht protestijatele ei allu: mina tagasi ei astu
Vladimir DratševNTB SCANPIX/Reuters

Venemaa endised laskesuusatähed, treenerid ja ametnikud paluvad ühisavalduses kohaliku laskesuusaliidu presidendil Vladimir Dratševil ametist tagasi astuda. Dratšev kinnitas, et tema oma positsioonist loobuda ei kavatse.

24 inimese poolt allkirjastatud avalduses heidetakse Dratševile ette tema tööd laskesuusaliidu juhina. Venelased pole rahul, et Dratšev pole suutnud taastada alaliidu staatust Rahvusvahelise Laskesuusatamise Liidu (IBU) täieliku liikmena, millest nad jäid dopinguskandaalide tõttu ilma 2017. aasta detsembris. Lisaks pole Dratšev suutnud ligi meelitada sponsoreid ning laskesuusakoondislaste tulemused pole samuti viimastel aastatel paranenud.

Teiste hulgas on avaldusele alla kirjutanud neljakordne olümpia võitja Aleksandr Tihhonov, kahekordsed olümpiavõitjad Anatoli Aljabjev, Viktor Mamatov ja Anna Bogali-Titovets ning tunnustatud treener Aleksander Kasperovitš.

"Alati on neid, kellele meeldib rõõmu tunda teiste ebaõnnest," rääkis karjääri jooksul neljakordseks maailmameistriks tulnud Dratšev kohalikule uudisteagentuurile TASS. "Nad oleksid pidanud ise aitama, sest kõik aplodeerivad õnnestumise korral. Kui midagi läheb aga valesti, astuvad kõik kõrvale ja süüdistavad teisi."

"Kuid probleemid, mida nad välja toovad, pole Dratševi poolt põhjustatud," jätkas alaliidu president. "Hoopis vastupidiselt, oleme püüdnud viimased kaks aastat neid lahendada. Meil on palju ülesandeid ees, mis tuleb lahendada. Töö laskesuusaliidus nõuab 80% minu ajast ning palju tuleb teha ära enne, kui uus hooaeg algab."

2018. aasta mais ametisse asunud 54-aastase Dratševi ametiaeg kestab 2022. aastani.