Veider intsident MK-etapil: Valgevene laskesuusataja tulistas venelase märkide pihta ja vastupidi

 (24)
Kristina Reztsova
Kristina ReztsovaFoto: Stanislav Krasilnikov/TASS/Scanpix

Saksamaal Ruhpoldingus peetud laskesuusatamise MK-etapi naiste 4x6 km teatesõidus juhtus omapärane intsident, kui kolmandas vahetuses tulistas valgevenelanna Hanna Sola venelase Kristina Reztsova märkide pihta.

Kui Reztsova märkas, et konkurent oli tal kaks märki alla lasknud, tulistas ta kaks oma viimast lasku Valgevene naise märkide pihta, sest padruneid ei tohi kasutamata jätta, kirjutab Gazeta.ru.

"Mina tulistan vasakult paremale. Koos minu esimese lasuga kukkus alla ka parempoolne märk, järgmise lasuga ka paremalt teine märk. Ma olin teinud kaks lasku ja all oli neli märki... Teadsin reegleid, et padruneid ei tohi kasutamata jätta. Kuna õhku ei võinud tulistada, otsustasin lasta tema märkide pihta," selgitas Reztsova võistluse järel.

Tegelikult oli ka venelanna käitumine reeglite rikkumine, sest korrektne oleks olnud sellises olukorras pöörduda kohtuniku poole.

Kohtunikud halastasid lõpuks mõlemale naisele ning ühtegi võistkonda ei diskvalifitseerinud.

Venemaa naiskond piirdus täna alles 11. kohaga, kaotades võitnud Norrale kahe ja poole minutiga. Valgevene lõpetas 12. kohal.