Vägevat suusakiirust näidanud Talihärm sai Hochfilzeni MK-etapi jälitussõidus karjääri parima koha!

(52)
Tobreluts: super esitus!
Johanna TalihärmFoto: Hendrik Osula

Johanna Talihärm tegi laskesuusatamise MK-etapil Hochfilzenis elu parima võistluse, tulles 45. kohalt startides 29-ndaks. Suusakiiruselt oli ta seejuures rajal 11.

Talihärm läbis mõlemad lamadestiirud puhaste paberitega, püstitiirudes tuli sisse kummaski üks eksimus. Kaotust võitjale Anastassija Kuzminale (Slovakkia) kogunes finišis 2.48,4.

Muljetavaldav oli Talihärma suusakiirus, mis oli paremuselt 11. Kiireimale naisele Kaisa Mäkäräinenile kaotas ta rajal 49 sekundiga.

24-aastase Talihärma karjääri senine parim koht 31 pärineb 2015/2016. aasta hooaja Östersundi individuaaldistantsilt.

Etapi võitnud Kuzmina tegi nelja tiiru peale ühe möödalasu ja edestas sama kindlalt lasknud valgevenelannat Darja Domratševat finišis 9,7 sekundiga. Kuuendalt kohalt startinud Mäkäräinen tuli kolmandaks (2 trahvi, +10,4).

Teine jälitussõitu pääsenud eestlanna Tuuli Tomingas parandas stardiga võrreldes positsiooni kümne koha võrra ja lõpetas 49-ndana (1+0+0+1; +4.30,2).

Tobreluts: super esitus Johannalt!

"Johanna sai tiirudes üle keskmise raskeid olusid arvestades väga hästi hakkama ning hooldemehed tegid super suusad! Kui siiamaani on tal suusakiirus olnud 40.-60. koha kandis, siis tänane oli pisut müstikavaldkonda kuuluv," rõõmustas koondise peatreener Indrek Tobreluts.

"See näitab, et sel aastal Salomoni suusa peale minek oli ainuõige samm. Kokkuvõttes super esitus. Selliselt positsioonilt (45.) kõrgemal lõpetada oleks keeruline isegi unistada. Ta võttis tänasest päevast maksimumi. Tiirudes tegutsemine oli võibolla pisut aeglane, sest ta tahtis kindla peale lasta, aga see on ka ainuke koht, kust annaks veel aega kärpida. Samas olid paljud päris suurtes raskustes. Igal juhul tasus tuulepuhang ära oodata ja kindla peale tegutseda."

"Tuuli tegi samuti tiirudes super tööd. Väga kiire ja kindel. Kaks väikest eksimust tuli, aga siiski... Tema töö on seda olukorda siin nautida ja maailmaklassiga kohaneda. Tuuli paremad päevad on kindlasti alles ees."

Homme on Hochfilzenis kavas teatesõidud. Kell 12.30 algavas meeste 4 x 7,5 km sõidus on Eesti eest väljas Rene Zahkna, Roland Lessing, Kalev Ermits ja Martin Remmelg. Kell 15.10 algavas naiste 4 x 6 km teatevõistluses on Eesti neliku järjestus Kadri Lehtla, Talihärm, Tomingas ja Regina Oja.

"Eelmise hooaja sõite arvestades on eesmärk finišisse jõuda. Selge, et siin ei saa lihtne olema. Homme on uus päev, praegu tuleb nautida tänast!" lisas Tobreluts.

Hochfilzeni MK-etapi jälitussõidud
Suusakiiruste võrdlus:
Tuuli Tomingas on finišis 49.
Päeva 11. sõiduaeg Talihärmal!
Talihärm on finišis 29. kohal. Tubli etteaste!
Viimases vaheajapunktis on Talihärm 29. Tema karjääri parim koht on 31.
Etapivõitjana on finišis Kuzmina, teine Mäkäräinen (+10,2), kolmas Domratševa (+11,8).
Tomingas jättis ka ühe märgi üles ja jätkab 46. kohal.
Talihärmal trahviring sõidetud, koht 29.
Talihärm jättis ühe märgi püsti, kohe esimese.
Talihärm viimases tiirus...
Liidrid viimases tiirus: Kuzmina laseb aeglaselt, aga puhtalt. Samuti eksimatu Domratševa pääseb rajale 8,4 sekundit hiljem. Ühe trahviringi sõitnud Mäkäräinen kolmas (+21,6).
TOP 20 kolmanda tiiru järel. Talihärm 31., Tomingas 47.
Tomingas läbib kolmanda tiiru puhaste paberitega ja tõuseb 47-ndaks.
Kolme tiiru peale ühe möödalasu teinud Talihärm pääseb rajale 31. kohal.
Üks trahv tuleb paraku Talihärmale kolmandast tiirust. Viimane märk jäi püsti. Puhta laskmisega oleks 20 hulka tõusnud.
Talihärm kolmandas tiirus...
Domratševa läks kolmandas tiirus trahviringile, Kuzmina sihtis viimast lasku kaua, aga sai kõik märgid maha. Slovakitari edu on 12,7 sekundit. Kaisa Mäkäräinen kaotab liidrile kolmandana 17,5 sekundit.
Tomingas väljub teisest tiirust 50. kohal.
Talihärm laseb ka teises tiirus puhtalt ja tõuseb 30. kohale!
Domratševa laseb ka teises tiirus puhtalt. Kuzmina ei eksi samuti. Vahe 8,8 sekundit.
Seis pärast 1. tiiru. Talihärm (0) 34., Tomingas (1 trahv) 56.
Talihärm saab esimeses tiirus kõik märgid maha ja tõuseb 34. kohale (+2.03,3). Tomingas läheb ühele trahviringile.
Domratševa lasi puhtalt, järgmised naised läksid trahviringile. Kuzmina kaotab valgevenelannale juba 26,8 sekundit.
Talihärm tuleb 1,2 km vaheajapunkti 42. kohal (+1.56,7). Stardiga võrreldes on ta liidriga võtnud tagasi 9 sekundit.
Naiste start on antud!
Bö ja Fak (Foto: AFP/Scanpix)
Lessing jõuab finišisse 50-ndana (6 trahvi, +5.19,6). Legend Ole-Einar Björndalen langes näiteks 28. kohalt startides 46-ndaks.
Böle hooaja kolmas etapivõit, Fak tuleb teiseks ja Fourcade kolmandaks. Schempp neljas, teine Bö viies, Tsvetkov kuues.
Viimase tiiru läbib Lessing ühe trahviringiga ning tõuseb 50-ndaks.
Sloveen Jakov Fak laseb puhtalt ja pääseb rajale 58,9 sekundit Böst hiljem. Fourcade langes viiendaks.
Johannes Thingnes Bö lasi viimases tiirus puhtalt, Fourcade jättis kolm märki püsti. Etapivõitja teada.
Lessing tõuseb koha võrra 53-ndaks.
Lessing laseb esimeses püstitiirus kaks märki mööda. See võistlus on tema jaoks mokas.
Fourcade ja Bö lasevad kolmandas tiirus ühe märgi mööda. Prantslane jääb 6,4 sekundiga liidriks.
Lessing säilitab 54. koha. "Kogu seeria hoidis vasakule, teine lask oli juba möödas. Peab ise kommenteerima pärast. Ta oli oluliselt rahulikum kui esimeses tiirus. Selline see biatlon on, siit tuleb edasi võidelda ja mõlemad püstitiirud hästi teha. Puntkikoht ei ole kaugel," ütles Indrek Tobreluts ETV2 otseülekandes.
Lessingule tuleb teisest tiirust üks trahviring juurde.
Teisest tiirust lähevad Bö ja Fourcade puhta laskmisega läbi. Praktiliselt võrdselt. Kolmandana pääseb rajale L'Abee (+16,0).
Esimese tiiru järel TOP 20. Lessing on 54.
Lessing läheb esimeses tiirus kahjuks kahele trahviringile.
Johannes Thingnes Bö läks esimeses tiirus kahele trahviringile, Martin Fourcade ühele. Prantslane läheb võistlust juhtima.
1,2 km vaheajapunktist läheb Lessing läbi endiselt 31. kohal (+2.04,6). Viis sekundit on esimestele juurde andnud.
Start on antud!
Kadri Lehtla sai Šveitsis IBU Cupil sprindis 34. koha (1 trahv), Grete Gaim oli 36. (2 trahvi). Viis möödalasku teinud Susan Külm lõpetas 84. kohal. Lehtla ja Gaim pääsesid seega jälitussõitu.