Ülipõnevas lõpuheitluses alistas Svendsen fotofinišiga prantslase Martin Fourcade`i (+0,1; 2 möödalasku). Kolmandana ületas finišijoone venelane Anton Šipulin (+3,6; 1), neljanda koha sai tema kaasmaalane Dmitri Malõško (+5,4; 0).

Svendsen on võitnud kolme võistluspäeva jooksul kolm kulda. Esikoht tuli nii neljapäevases segateates Norra koondisega, eilses sprindivõistluses kui ka tänases jälitussõidus. Omalaadse saavutusega sai hakkama ka pronksmedali võitnud Šipulin, sest tema ainus varasem tiitlivõistluste medal individuaaldistantsilt pärineb eelmise aasta MM-ilt, kui ta sai samal distantsil samuti kolmanda koha.

31. kohalt startinud Kauri Kõiv eksis nelja tiiru peale kuus korda ja oli 48-s (4.54,4).

Naiste 10 km jälitussõit, kuhu ükski eestlanna ei pääsenud, algab kell 17.15. Esimesena läheb rajale eilse võistluse üllatusvõitja, ukrainlanna Olena Pidrušna.