Suvebiatloni MM-i võõrustav Tehvandi Spordikeskus läbis edukalt rahvusvahelise inspekteerimise


Lumine Otepää suusastaadion
Lumine Otepää suusastaadionFoto: Siim Lõvi

24.-28. augustini saab Otepääst suvebiatloni pealinn, nimelt võõrustab Eesti sel aastal suvebiatloni maailmameistrivõistlusi. Et võistluskorraldus sujuks ladusalt, viisid IBU Cup võistluste direktor Felix Bitterling ja rahvusvahelise alaliidu kommunikatsioonidirektor Peer Lange läbi võistluspaiga tehnilise inspekteerimise.

“Inspekteerimise mõte on sünkroniseerida plaane ja mõtteid ning läbi mõelda erinevad võimalikud stsenaariumid, et võistluste ajal ei tuleks ette suuremaid üllatusi. Oluline on asjad läbi mõelda ja need ette valmistada ja selle jaoks me siin olemegi,” sõnas Lange, kelle sõnul on Eestil kasutada väga hea võistluspaik. “Kahtlemata on Tehvandi valmis korraldama ka suuremaid võistlusi, siinsed tingimused on väga head. Samas ka 2007. aastal, kui Eestil ei olnud veel nii head võimalusi, tõestati, et korraldatakse kõrgetasemelisi võistlusi,” sõnas ta.

Kiidusõnu võistluspaiga kohta jagus ka Bitterlingil, kelle arvates on Tehvandi lasketiiru näol kahtlemata tegu A-kategooria võistluspaigaga. “Alar Arukuusk teeb oma meeskonnaga väga head tööd, kõik on väga heas korras, puhas ja hästi hooldatud,” sõnas Bitterling.

“Korraldusmeeskond on kogenud ja nende oskustes ma ei kahtle,” sõnas ta. Kuid siiski toob Bitterling esile ühe riskiteguri, mida likvideerida pole võimalik. “Nagu kõikide väliürituste puhul mängib ka siin suurt rolli ilm ja see on tegur, mida ei saa ka parim korraldusmeeskond välistada. Kui sajab vihma, siis on asfaldirada märg ja libe ning siis näeme hoopis teist võistlust kui kuiva ilmaga,” rääkis Bitterling. Rajaprofiili peab IBU Cup võistluste direktor keskmisest raskemaks, kuid möönab, et tõusumeetreid võiks isegi rohkem olla. “Talvel saab rajaprofiiliga isegi rohkem mängida. Kui vaja tõusumeetreid juurde, viid lund juurde, aga asfaldil sellist võimalust ei ole. Samas aga ei ole Otepää rada kindlasti kerge,” sõnas Bitterling.

Suvebiatloni MM on Eesti jaoks kahtlemata oluline võistlus, mida kinnitab ka Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni president ja suvebiatloni MM-i korralduskomisjoni esimees Aivar Nigol “Meie suurem eesmärk on saada endale maailmakarika etapi korraldusõigus ja selle jaoks on oluline, et näitame, et suudame võistlusi kõrgel tasemel korraldada. Suvebiatloni MM, kõik teised juba korraldatud ja veel eesolevad võistlused on üks osa sellest, et see suurem eesmärk täituks,” rääkis Nigol viidates 2017. märtsis Otepääl toimuvale IBU Cup võistlusele ning 2018. aasta noorte ja juunioride MM-ile, mis toimuvad samuti Otepääl.

Suvebiatloni MM toimub Otepääl Tehvadil 24.-28. augustini ning tegemist on teise korraga, mil Eestile suvebiatloni korraldusõigus antud on. Vastavalt rahvusvahelistele reeglitele on igal riigil võimalik välja panna 4 meest ja 4 naist, millele lisaks ka üks segateate võistkond riigi kohta. Eestit esindav koondis kinnitatakse augustis.