Simon Fourcade tõmbas tipplaskesuusataja karjäärile joone alla

 (6)
Simon Fourcade tänavusel Östersundi MM-il.
Simon Fourcade tänavusel Östersundi MM-il.Foto: Jonathan Nackstrand, AFP/Scanpix

Laseksuusatamise maailma suurnime Martin Fourcade'i vanem vend Simon Fourcade tõmbas profisportlase karjäärile joone alla.

Kui 30-aastane Martin Fourcade on võitnud 5 kuldmedalit olümpiamängudelt ja 11 MM-tiitlit, siis temast neli aastat vanem vend Simon võitis aastate jooksul ühe MM-tiitlit ning olümpiamedalid jäid tal võitmata.

Simon Fourcade'i karjääri lõige säravam hetk jõudis kätte 2009. aasta MM-il Pyeongchangis, kui ta võitis kuldmedali prantslaste segateate võistkonna koosseisus.

Prantsusmaa 4x7,5 km teatevõistkonnas võitis ta MM-i hõbemedalid 2012. aastal Ruhpoldingus ning 2013. aastal Nove Mestos ja pronksmedali 2015. aastal Kontiolahtis. Tema ainus infividuaalne MM-medal pärineb 2012. aastast Ruhpoldingust, kui ta teenis hõbedase autasu 20 km distantsil.

Olümpiamängudelt jäi Simon Fourcade'i parimaks tulemuseks kuues koht 2010. aasta Vancouveri OM-i teatesõidus. Individuaalselt oli parim 2014. aasta Sotši mängude 20 km distantsi 13. koht.

MK-sarja kokkuvõttes jäi tal parimaks 5. koht hooajast 2011/12. Väikese kristallgloobuse sai ta samal hooajal individuaaldistantsi ehk 20 km sõitude eest. Kokku kerkis ta MK-sarja etappidel poodiumile 9 korda. Etapivõit jäi tal aga saavutamata.