Sakslased avalikustasid esimese laskesuusataja nime, keda seostatakse Seefeldi dopinguskandaaliga

 (26)
IBU Cup 2017 Otepääl esimene päev
Laskesuusatamine Otepääl. Foto on illustratiivneFoto: Hendrik Osula, Eesti Laskesuusaliit

Saksa väljaanne Sportschau kirjutab, et Seefeldi MM-il avalikustatud dopinguskandaaliga seotud uurimine on otsaga jõudnud laskesuusatamise juurde.

Esimese nimena on dopinguarst Mark Schmidti võimaliku kliendina välja toodud itaallane Daniel Taschler. 32-aastane Taschler lõpetas sportlaskarjääri juba mitmeid aastaid tagasi ning ei jõudnud kunagi isegi MK-punktidele, ometi on Saksa ringhäälingu ARD andmetel ka tema olnud Mark Schmidti klient ning kasutanud veredopingut. Ei ole veel selge, kas Taschler osales lisaks veredopingu kasutamisele ka teenuse vahendamises.

Taschleri isa Gottlieb on sealjuures omaaegne laskesuusatipp - Calgary olümpial võitis ta Itaalia meeskonnaga teatesõidus pronksi, medaleid on ta võitnud ka MM-idelt.

Taschlerit on varemgi organiseeritud dopinguga seostatud: 2010. aastal ilmnes, et Gottlieb võttis ühendust teise kuulsa dopingutohtri Michele Ferrariga, misjärel Ferrari Daniel Taschlerile EPO-t vahendas. Sealjuures mõisteti Taschler alles juuni alguses selles kohtumenetluses õigeks.