Sakslannad valitsesid Kontiolahti sprinti, Regina Ojalt korralik võistlus

 (17)
Teatesõidud jäävad ära
Regina Oja
Regina OjaFoto: Jarek Jõepera

Laskesuusatamise MK-etapil Soomes Kontiolahtis võitis naiste 7,5 km sprindi täpselt lasknud sakslanna Denise Herrmann ajaga 20.00,5.

Sakslannadele tagas kaksikvõidu Franziska Preuss, kes tegi ühe möödalasu ja kaotas koondisekaaslasele 20,1 sekundiga. Kolmandana pääses poodiumile kaks trahvi saanud norralanna Tirill Eckhoff (+32,3).

Eesti parimana sai Regina Oja 27. koha. Tema eksis korra lamadestiirus ning kaotas Herrmannile minuti ja 35 sekundiga. Paraku oli ta ainus eeslanna, kes jälitussõitu pääses.

Tuuli Tomingas oli kolme trahviga alles 80. (+3.30), Johanna Talihärm piirdus nelja möödalasu juures 83. kohaga (+3.37) ja samuti neli trahvi saanud Kadri Lehtla oli 91. (+4.26). Üldse lõpetas 95 naist.

Seotud lood:

Kuna MK-sarja üldliider Dorothea Wierer oli täna alles 19., läks üldseis väga põnevaks, sest Eckhoff kaotab nüüd itaallannale vaid 8 punktiga.

Pärast sprindivõistlust tehti otsus, et Kontiolahti etapp lõppeb juba laupäeval jälitussõitudega, sest paarissegateatesõit ja segateatesõit jäetakse ära.