Juunioride maailmameistriks individuaaldistantsil krooniti tiirudes kolmel korral eksinud venelane Igor Malinovskii (aeg 41.48,5; trahvid 1+1+1+0). Hõbemedali võitis liidrile 19,4 sekundit kaotanud norralane Sturla Holm Laegreid (1+1+0+1). Pronksmedali sai kaela samuti Venemaa koondise esindaja Said Karimulla Khalili (+23,0; 0+1+1+0).

Kulla võitnud Malinovskii jääb oma tänase esitusega igati rahule. “Treenerid karjusid mulle rajal, et kõik on minu endi kätes, see pani pingutama,” lausus 20-aastane noormees. “Viimane ring oli väga raske, kuid sain raja ääres ergutanud treeneritelt palju jõudu, nendeta poleks ma täna siin,” jätkus Malinovskiil oma tiimile palju kiidusõnu.

Tänase tulemuse üle oli õnnelik ka hõbedale sõitnud norralane Sturla Holm Laegreid. “Startisin üsna võistluse alguses, numbri alt 12 ja ei osanud medaliheitlusest sel hetkel mõeldagi,” rääkis noormees. “Tegin oma sõitu ning olen hõbeda üle väga õnnelik."

Eestlastest oli parim Jüri Uha, kes lõpetas 50. positsioonil (+6.46,0; 1+1+2+1). Jürgen Koll oli 51. (+6.47,0; 2+4+0+0), Marten Aolaid 65. (+9.04,6; 3+1+1+2) ja Joosep Perv 70. (+10.32,2; 2+1+1+2).