Nüüd karistasid Venemaad dopingupattude eest laskesuusatajad

 (18)
Venemaa laskesuusataja Aleksei Volkov koondise bussi ees.
Venemaa laskesuusataja Aleksei Volkov koondise bussi ees.Foto: Sergei Bobylev, ITAR-TASS/Scanpix

Rahvusvaheline Laskesuusaliit IBU otsustas ka karistada Venemaad nende dopingupattude eest. Kui kohati on venelasi karistatud üsna karmilt, siis laskesuusatajad pääsesid väga kergelt.

Vastavalt IBU otsusele peatati Venemaa alaliidu volitused nende organisatsioonis. Sisuliselt tähendab see otsus, et venelased kaotavad praegu hääleõiguse. Ehk Venemaa alaliit ei saa hääletada IBU kongressil. Samal ajal saavad nad jätkuvalt võistlustel osaleda ja ka Venemaal peetakse edaspidigi võistlusi, kirjutab Radio Free Europe.

IBU president Anders Besseberg teatas, et praeguse seisuga kehtib otsus käimasoleva ehk 2017/18 hooaja lõpuni. IBU otsus võeti vastu seoses sellega, et Rahvusvaheline Olümpiakomitee ROK otsustas Venemaa koondise eemale jätta 2018. aasta PyeongChangi olümpiamängudest.

Vastavalt IBU otsusele peab Venemaa dopinguprobleemidega tõsiselt tegelema ning tegema koostööd ka rahvusvaheliste uurijatega.

IBU teatas, et nad võivad Venemaale määratud piirangut pikendada, kui koostööd ei tehta. Olukord vaadatakse üle hooaja lõpus. IBU lisas, et käimasoleval aastal ei ole Venemaa laskesuusatajatega probleeme olnud.