Mäkäräinen tegi Pokljukas võimsa jälitussõidu

 (3)
Mäkäräinen tegi Pokljukas võimsa jälitussõidu
Kaisa Mäkäräinen.Foto: AFP/SCANPIX

Laskesuusatamise MK-etapil Pokljukas võitis naiste 10 km jälitussõidu sakslanna Laura Dahlmeier prantslanna Marie Dorin Haberti ja soomlanna Kaisa Mäkäräineni ees.

Teiselt kohalt alustanud Dahlmeier ja esimesena rajale pääsenud Dorin Habert läbisid kõik neli tiiru puhaste paberitga ning otsustasid esikoha puhtalt suurarajal, kus sakslannale jäi lõpuks 18-sekundilnie edumaa. Oma rolli mängis selles ka Dorin Haberti kukkumine enne viimast lasketiiru.

Hiilgava sõidu tegi aga Mäkäräinen, kes alustas võistlust kümnendalt kohalt, 44 sekundit pärast Dorin Haberti. Kuni viimase tiiruni säilis soomlannal lootus ka kõrgemale kohale, kuid siis pidi ta ette võtma ühe trahviringi ning kaitsma oma positsiooni tšehhitar Gabriela Soukalova ees, kes jäi neljandaks.

Dorin Habert tõusis tänasega ka naiste MK-sarja üldliidriks nelja punktiga Soukalova ette. Hildebrand kaotab Soukalovale juba 22 punktiga.

Meeste 12,5 km jälitussõidu võitis sakslane Simon Schempp prantslase Martin Fourcade'i ja venelase Anton Shipulini ees.

Meeste arvestuses juhib Fourcade pärast kolmandat etappi norralase Ole Einar Björndaleni ees 59 ja Schemppi ees 60 punktiga.