Lasketreener Tobreluts: teoreetiliselt saaksin Pokljuka MK-etapil startida


Indrek Tobreluts
Indrek TobrelutsFoto: Andres Putting

Mitmed Eesti laskesuusakoondislased on hooaja alguses vaevelnud tõsiste külmetushaiguste käes. Koondise lasketreener, mullu sportlaskarjääri lõpetanud Indrek Tobreluts avaldas eilses intervjuus Vikerraadiole lootust, et ei pea siiski ise kastaneid tulest välja tooma minema.

"(Naerab.) Praegu veel nii hulluks pole läinud, et starti peaks minema, aga olen valmis mitmel rindel tuiskama ja aitama. Sellist lasketreenerit teistel võistkondadel välja panna pole," ütles Tobreluts.

Pyeongchangi taliolümpiat silmas pidades on Eesti koondislaste jaoks äärmiselt oluline MK-etappidel alati kõik n-ö ettenähtud kohad täita ning ka teatesõitudes igal korral stardis olla.

"Tänasel päeval ma MK-sarjas starti ei saaks - peaksin enne osalema IBU-karikasarjas -, aga teoreetiliselt oleks võimalus juba järgmisel nädalal Pokljuka MK-etapil startida. Selleks tuleks päev varem IBU-sarjas Ridnaunis võistlus kirja saada," muigas Tobreluts. Ta avaldas siiski lootust, et koondislaste tervis peab vastu.

Vahetult enne Östersundi MK-etappi haigestunud Kalev Ermitsat asendab Pokljukas vanameister Roland Lessing, kes taastub alles ise pikast viirushaigusest.

Kuula kogu intervjuud Tobrelutsuga siit.