Laskesuusatamises seisab ees suurpuhastus? 65 venelast kahtlustatakse dopingu tarvitamises

 (68)
Laskesuusatamises seisab ees suurpuhastus? 65 venelast kahtlustatakse dopingu tarvitamises
Jevgeni Ustjugov (paremalt teine) on üks neist, keda Venemaa meedia andmetel dopingu pruukimises kahtlustatakse.Foto: ITAR-TASS/SCANPIX

Rahvusvaheline Laskesuusatamise Föderatsioon (IBU) kahtlustab dopingu tarvitamises 65 Venemaa laskesuusajat, kuid jätab nimed esialgu enda teada.

Portaali Inside The Games ajakirjanik Nick Butler teatas Twitteris, et IBU-l on märkimisväärne tõendusmaterjal 65 Vene laskesuusataja vastu. IBU on sel nädalal ametlikult teatanud vaid neljast kahtlasest juhtumist.

Butlerit paneb imestama, et McLareni dopinguraporti paljastuste valguses on Moskva antidopingulabori proovide põhjal tegutsema asunud vaid laskesuusaliit, samas kui riikliku dopinguprogrammiga aidati puhtaks pesta ka uisutajaid, murdmaasuusatajaid, curlingumängijaid, bobikelgutajaid jne.

Butleri Twitteri postituse kommentaarides on paljastusele reageerinud ka IBU. "Lihtsalt arusaamatuste vältimiseks: me pole avaldanud antidopigureeglite rikkumise aluseid ega tee seda teatamisperioodi lõpuni või kuni me pole teatisele saanud ametlikku vastust."