Laskesuusatajate avapauk Soomes: peaaegu kõik on joonel, ka hiljuti lõikusel käinud Johan Talihärm

 (1)
Laskesuusatajate avapauk Soomes: peaaegu kõik on joonel, ka hiljuti lõikusel käinud Johan Talihärm
Eesti laskesuusakoondis.ELF

Eesti laskesuusatajad peavad homme Soomes Vuokattis esimese koondise katsevõistluse.

Mängus on ei rohkem ega vähem kui novembri lõpus Östersundis algava MK-sarja stardikohad. Eesti mehed võitlesid mullu meile välja neli stardikohta, naised peavad endiselt leppima kolmega.

Süsteem on järgmine:

* Hooaja esimestele etappidele on koondisekoha automaatselt taganud mullused esinumbrid ehk MMil 15. koha välja sõitnud Roland Lessing ja Kadri Lehtla.

* Katsevõistlusi on kaks. Homme sõidetav sprint ja kolmapäeval kavas olev ühisstardiga sõit. Summeeritud tulemuste põhjal teenib stardiõiguse kaks meest ja üks naine.

* Üks mees ja naine saab stardijoonele koondise treenerite otsuse alusel.

Soomes harjutab ja asub omavahel mõõtu võtma sisuliselt kogu Eesti paremik välja arvatud USA-s haridusteed jätkav Johanna Talihärm. Küll aga on stardivalmis Lehtla, Grete Gaim ja Kristel Viigipuu. Daria Jurlova võttis kevadel vaheaasta ja pole selge, kas ta suusarajale üldse veel naaseb.

A-koondisse kuulub kuus meest (Lessing, Indrek Tobreluts, Kauri Kõiv, Kalev Ermits, Rene Zahkna ja Johan Talihärm), kaarte tahavad segada ka neli B-koondise liiget. Peatreener Kalmer Trammi sõnul on juba võistluskõlblik ka septembri keskel põlveoperatsioonil käinud Johan Talihärm.