Laskesuusatäht lõpetas veredopingu skandaali sattunud treeneriga koostöö


Pyeongchangi olümpia 20 km sõidu autasustamine, paremal Dominik Landertinger
Pyeongchangi olümpia 20 km sõidu autasustamine, paremal Dominik LandertingerFoto: MARTIN BERNETTI, AFP/Scanpix

Austria laskesuusataja Dominik Landertinger otsustas koostöö lõpetada oma senise abilise Gerald Heigliga, keda seostatakse Seefeldi suusatamise MMil puhkenud veredopinguskandaaliga.

"Kohe pärast Seefeldi skandaali otsustasin temaga (Heigl) koostöö lõpetada. Ma ei tea, keda ma saan usaldada ja keda mitte," sõnas Landertinger, kirjutab Die Presse.

Austerlane tunnistas, et Heigl vaatas tema treeningplaanid üle, kuid sellega olevat koostöö piirdunud ning dopinguga pole tal kunagi mingit kokkupuudet olnud.

Heigl töötas 2014. aastal, kui Seefeldi MMi dopinguskandaali lokulööja Johannes Dürr jäi dopinguga vahele, Austria suusakoondise treenerina. Samuti oli Heigl seotud Harald Wurmiga, kes kasutas sarnaselt Dürrele veredopingut. Heigl on oma süüd eitanud.

30-aastane Landertinger võitis eelmisel aastal Pyeongchangi olümpial 20 km sõidus pronksmedali. Neli aastat varem Sotšis teenis ta 10 km sprindis ja teatesõidus hõbeda. Maailmameistrivõistlustelt on kogenud austerlane võitnud kulla, kaks hõbedat ja pronksi.